ЛПБА прийняла участь у міжнародній конференції
листопада 19, 2010  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події, Статті  |  Академія

конференція 1 ЛПБА прийняла участь у міжнародній конференціїУ приміщенні  ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперніка 40а), 18 листопада 2010 року  відбулась конференція на тему: «Охорона сакральних пам’яток архітектури», у якій прийняли участь представники різних конфесій Львівщини, проектанти та реставратори сакральних об’єктів, представник влади, органів охорони культурної спадщини, та багато інших людей які цікавляться сакральним мистецтвом. У цій конференції також прийняли участь представники Львівської православної богословської академії — інспектор митр. прот. Василій Ховзун, завідувач церковно-археологічного музею ЛПБА п.Андрій Цибко та студент 5 курсу Мовчко Мар’ян.

Під час цієї конференції у вступному своєму слові п.Андрій Левик привітав усіх учасників конференції та насамперед ознайомив їх із основними принципами охорони пам’яток, зокрема, пояснив, що вважається пам’яткою архітектури, охарактеризувавши такі її аспекти, як мистецька цінність, історико-джерельне значення, ужиткова вартість. Особливою рисою пам’ятки, яка, до речі, притаманна саме для європейської культури, на відміну, скажімо, від культур країн Сходу, є її автентичність, тобто матеріальна (і пов’язана з нею символічна) поєднаність із епохою, яку репрезентує пам’ятка. Після свого вітального слова п.Андрій передав естафету слова магістру, колишньому заступнику керівника Всепольського центру досліджень та реєстрації пам’яток п.Яцеку Рулевичу. У своїй доповіді п.Рулевич наголосив на важливості охорони та збереження пам’яток архітектури, після чого п.Андрій Левик нагородив грамотою п.Яцека Рулевича за велику працю у сфері реставрації.конференція 2 ЛПБА прийняла участь у міжнародній конференції

Наступним доповідачем конференції була керівник закладу консервації малярства та поліхромної різьби Університету М. Коперніка в Торуні  професор п.Богуміла Роуба із темою: «Збереження та утримання святині – пам’ятки». Вона висвітлила у своєму слові дуже болючу тему —руйнація пам’яток архітектури, церков та костелів.

Доповідь на тему «Забезпечення сакральних пам’яток від пожеж та злочинності»  виголосив магістр Піотр Огродський, директор Осередку охорони публічних збірок Національної інституції культури Польщі. На превеликий жаль, у наших храмах стаються значні крадіжки і п.Огродський розповів як потрібно їх передбачати, які повинні бути санкції щодо збереження цінного майна, описав види сигналізації, наголосив на перших заходах в таких ситуаціях.

Після цих доповідей, у перерві, усі учасники були запрошені на філіжанку кави.

конференція 3 ЛПБА прийняла участь у міжнародній конференціїУ другій частині конференції із темою «Співпраця державних органів та місцевого самоврядування з церквою в питанні охорони сакральних пам’яток в Польщі» виступив доктор Марек Рубнікович, директор Окружного музею в Торуні, колишній воєводський консерватор і заступник Генерального консерватора пам’яток Польщі.

Представник УГКЦ ієром. Севастіан (Дмитрух) розповів про культурну спадщину Львівщини, зокрема, по дві її культури — латинську та візантійську. Також у своєму слові о.Севастіан звернув увагу на різноманітності конфесій Львівщини, іконопис та розпис іконостасів і їх спотворення.

Наприкінці конференції учасники цього зібрання дискусійно обмінялись думками, після чого п.Андрій Левик перелічив усім присутнім кількість усіх культових споруд, а саме: 1235­ – усі культові споруди, 398 – споруди національного значення, 601 – місцевого значення, 611 – дерв’яних скульптур та церков. конференція 4 ЛПБА прийняла участь у міжнародній конференціїНа завершення п.Левик подякував усім учасникам конференції за присутність, побажав міцного здоров’я і успіхів у співпраці із нашими сусідами (Польщею).

Від імені ЛПБА із подячним словом виступив інспектор митр. прот. Василій Ховзун.

 

студент 5 курсу

Мовчко Мар’ян


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія