Львівська православна богословська академія (ЛПБА) — вищий духовний навчальний заклад ПЦУ, який готує високоосвічених священнослужителів, церковнослужителів та інших церковних працівників для всіх областей України. Історичний шлях ЛПБА розпочинається рішенням Всеукраїнського Собору УАПЦ від 5 червня 1990 р. про утворення у Львові Духовної семінарії.

Термін навчання у ЛПБА — чотири роки (бакалавр богослов’я) або шість років (магістр богослов’я)

В Академію приймаються особи чоловічої статі, які мають повну середню освіту.

При Академії діє сектор заочного навчання, який має на меті дати вищу систематичну богословську освіту без відриву від пастирського служіння клірикам ПЦУ, які перебувають на парафіях. Програми заочного навчання ті ж самі, що і стаціонарного.

Академія виховує майбутніх священнослужителів Церкви Христової в братній любові, пошані та толерантності до представників усіх конфесій в Україні і в цілому світі.

У 2003 р. Академією був заснований богословський збірник “АПОЛОГЕТ”, у якому розміщуються богословсько-апологетичні та історичні праці, а також проповіді відомих проповідників. Основними дописувачами журналу є викладачі і студенти ЛПБА.  В.о. головного редактора — канд.богосл.наук Лозинський Н.І.; літературний редактор — канд.богосл.наук Яремчук С.М. Збірник виходить з різною періодичністю. Розповсюджується по парафіях та Духовних Школах України.

З вересня 2003 року при ЛПБА діє регентське відділення, яке готує керівників хору, дяків-псаломщиків з правом викладання християнської етики у середніх загальноосвітніх школах. Термін навчання — 3 роки. Приймаються особи чоловічої і жіночої статі із неповною чи спеціальною середньою освітою.

Також при Академії діє благодійна їдальня Львівсько-Сокальської єпархії, де щодня десятки бідних, знедолених, безпритульних людей отримують належне харчування, що є лише одним із проявів соціального служіння нашої Церкви.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія