Актовий день Волинської православної богословської академії
жовтня 24, 2013  |  Автор: прот. Михаїл Сивак  |  Події  |  духовні школи, Проректор

DSC 0479 150x150 Актовий день Волинської православної богословської академії

23 жовтня Волинська православна богословська академія відзначила актовий день – день пам’яті Собору Волинських святих.

Напередодні, 22 жовтня, єпископ Володимир-Волинський Матфей очолив Всенічне бдіння в академічному храмі Всіх Святих землі Волинської.

В сам день свята, 23 жовтня, урочисті заходи розпочалися з Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Тройці, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. З благословення Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, участь в Актовому дні Волинської духовної школи взяв проректор ЛПБА протоієрей Михайло Сивак та економ ЛПБА протоієрей Ігор Сав’як. По завершенні богослужіння було відслужено подячний молебень, після якого відбувалась урочиста посвята першокурсників у студенти. Майбутні богослови прийняли присягу, отримали студентські квитки й залікові книжки.

Після спільного фото відбулись святкові урочистості в актовій залі ВПБА. Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, який привітав усіх зі святом та розповів про становлення духовної школи та її перспективи розвитку у майбутньому. Виступ ректора продовжився мультимедійною презентацією про духовну школу.

З вітальним словом від єпископату виступив архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор. Також слова привітань лунали від представники духовних навчальних закладів та гостей: проректора з наукової роботи КПБА протоієрея Віталія Клоса, проректора ЛПБА протоієрея Михайла Сивака, ректора Рівненської духовної семінарії протоієрея Віталія Лотоцького, викладача Дніпропетровської духовної семінарії протоієрея Василя Юнака, викладача-методиста богословського відділення КПБА філосовсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича протоієрея Микола Лагодича, директора Державного історико-культурного заповідника у м. Дубно Леоніда Кічатого.

Після вручення подяк, відбулася презентація першого числа богословсько-історичного наукового журналу «Волинський благовісник», в якому зібрані статті викладачів академії за минулий навчальний рік. Сам журнал поділений на рубрики, а статті, які вміщені в ньому, покликані дати відповідь на актуальні питання сьогодення, – зазначив прот. Володимир Вакін. Також було презентовано академічну відзнаку – значок випускника Волинської православної богословської академії.

Після закінчення офіційної частини, розпочався урочистий концерт присвячений Актовому дню, на якому виступили хор регентського факультету під керівництвом Нідзельської Валентини та чоловічний хор під керівництвом Кравчука Василя. Окрім цього, лунали музичні твори Антонія Вівальді, Йоггана Баха, Генрі Перселла, Георга Фрідріха Генделя у виконанні академічного камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії під керівництвом Товія Рівця.

Завершились урочистості многоліттям та святковою трапезою.

DSC 02501 e1382728301248 Актовий день Волинської православної богословської академії

MG 8860 e1382728379654 Актовий день Волинської православної богословської академії

IMGP8846 e1382728473141 Актовий день Волинської православної богословської академії

IMGP8888 e1382728537164 Актовий день Волинської православної богословської академії

DSC 0570 e1382728605977 Актовий день Волинської православної богословської академії

DSC 0654 e1382728681900 Актовий день Волинської православної богословської академії

DSC 0727 e1382728794996 Актовий день Волинської православної богословської академії

 

 

 

 

 

 


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія