Зразок здійснення першого часу в понеділок, вівторок, середу, четвер і п’ятницю св. Чотиридесятниці.
Після трьох псалмів у вівторок, середу і четвер стихословиться рядова кафізма. Після кафізми (а якщо її не буває, то після псалмів часу) ієрей, ставши перед царськими вратами співає тропар часу, «Зранку вислухай голос мій, Царю мій і Боже мій». Після Трисвятого кондак з Часослова. В кінці часу молитва Єфрема Сиріна з поклонами і постове закінчення часу.
Зразок здійснення 3-го, 6-го і 9-го часів в понеділок, вівторок, середу, четвер і п’ятницю святої Чотиридесятниці.
3-й час – Початок звичайний. Після псалмів кафізма. Після кафізми ієрей перед царськими вратами співає тропар часу, «Ти, що Пресвятого Твого Духа…». Після Трисвятого кондак з Часослова. Молитва Єфрема Сиріна з поклонами і постове закінчення утрені.
6-й час. Після псалмів кафізма рядова. Тропар часу «Ти, що в шостий день же і годину..». Після Богородичного часу тропар пророцтва (з Тріоді). «Слава, і нині» – той же тропар. Прокімен Тріоді. Паремія Тріоді. Прокімен Тріоді. Після Трисвятого кондак з Часослова. Молитва Єфрема Сиріна і постове закінчення часу.
9-а час здійснюється так само, як і попередні (у понеділок на 9-у часі – 9-а кафізма). Тропар 9-го години «Ти що в дев’ятій годині..». Після Трисвятого кондак з Часослова. Молитва Єфрема Сиріна з трьома великими поклонами. Закінчення часу.