Екуменічні заходи
листопада 22, 2013  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті

22 150x150 Екуменічні заходи19-20 листопада у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ відбулись екуменічні заходи з нагоди 19-ліття Біблійного товариства сприяння екуменічному та міжрелігійному діалогу «Effatha», на які була запрошена і Львівська православна богословська академія.

З благословення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія 19 листопада футбольна команда ЛПБА на чолі із капітаном, студентом 4 курсу Чемерисом Іваном взяла участь у товариському матчі з командами УГКЦ, РКЦ та УПЦ (МП).

20 листопада святкування продовжились екуменічним молебнем та конференцією, у яких взяв участь благочинний академічного храму, викладач ЛПБА свящ. Назарій Лозинський.

На конференції першим із вітальним словом виступив ректор ЛДС о.д-р Ігор Бойко. Після отця ректора доповідь про суть екуменізму та ставлення до нього Української Православної Церкви Київського Патріархату виголосив свящ. Н.Лозинський. “екуменізм має дві мети: одна глобальна і, я б сказав, утопічна – це єдність усіх релігій, чи усіх гілок християнства. А друга – це єдність усіх християн навколо спільної їдеї, спільної мети – протистояння цьому світові та його князеві. Це війна, у якій кожна конфесія – це різні фронти однієї армії”, – зазначив о. Назарій.

Після свого слова доповідач відповів на численні питання аудиторії: щодо ролі Церкви у євроінтеграції, розуміння “Володимирового” хрещення, “київської традиції” християнства, праці ЛПБА у напрямку екуменізму тощо.

Другу доповідь виголосив ієродиякон Маркіан (Каюмов) – голова інформаційного відділу Львівської єпархії УПЦ, він говорив про висвітлення питань екуменізму та між церковних відносин у ЗМІ. Третю доповідь про Сучасний стан екуменізму в Україні висловив релігієзнавець, викладач ЛДС к.п.н. Андрій Юраш.

Четверту доповідь на тему «Бачення екуменічних перспектив УГКЦ , як однією із помісних Церков Володимирового Хрещення» висловив о. д-р Юрій Саквук.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія