Храмовий празник ЛПБА
листопада 27, 2013  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті

04 150x150 Храмовий празник ЛПБА26 листопада Церква відзначає пам’ять великого ієрарха, вселенського Учителя і Отця Церкви святителя Іоана Золотоустого, архієпископа Константинопольського. Цього дня своє престольне свято відзначає Львівська православна богословська академія УПЦ КП, адже її серце – академічний храм – посвячений на честь саме цього великого святителя Божого.

Щороку Академія урочисто відзначає це свято. Напередодні, 22 листопада, в Духовній Школі відбулась VI міжнародна конференція “Християнська сакральна традиція: віра, духовність, мистецтво” та відкриття виставки графічних аркушів “Щоденні молитви” Мар’яни Мирошниченко.

25 листопада увечері Високопреосвященніший Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський очолив Всенічне бдіння. Владиці співслужили ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк, проректор прот. Михаїл Сивак, благочинний храму свящ. Назарій Лозинський, а також викладачі академії. Під час Всенічного бдіння студенти приступили до Святого Таїнства Покаяння.

26 листопада, у сам день свята, Божественну Літургію також очолив Високопреосвященніший Владика. Йому співслужили: ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк, секретар єпархіального управління, єпархіальний благочинний прот. Володимир Бачинський, ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, ректор Рівненської духовної семінарії прот. Віталій Лотоцький, проректор ЛПБА прот. Михаїл Сивак, вчений секретар ВПБА прот. Ігор Скиба, викладач Київської православної богословської академії прот. Константин Лозінський та викладчі ЛПБА.

На малому вході Владика нагородив правом носіння камілавки клірика академічного храму свящ. Назарія Гнатіва, а також правом носіння подвійного ораря викладача ЛПБА дияк. Артемія Бабленюка і клірика академічного храму, випусника магістратури ЛПБА дияк. Володимира Віняра.

На запричасному проповідь про цінності людського життя, слідування заповідям Божим та щире служіння Богові на прикладі життя святителя Іоана Золотоустого виголосив студент 5 курсу Академії Жураківський Володимир.

За Літургією Владика рукоположив у сан диякона випускника ЛПБА Андрія Дуду.

Після Літургії Владика Димитрій очолив молебень до святителя Іоана Золотоустого.

На завершення богослужінь усі стали до спільного фото.

Але на цьому святкуваня не закінчились. Адже за традицією духовних навчальних закладів актовй день Академії не може відбутись без урочистого акту.

Відкриваючи урочистий акт, який розпочався із молитви, отець ректор прот. Ярослав Ощудляк підбив підсумок цього календарного року, розповів про здобутки академії, про напрацювання, наукову та навчальну діяльність, а також поділився планами на майбутнє. Також отець ректор закликав викладачів та студентів до наполегливої праці, похваливши одночасно кращих студентів за підсумками минулого навчального року. Наказ про нагородження таких студентів похвальними грамотами і цінними подарунками зачитав проректор ЛПБА прот. Михаїл Сивак.

Одночасно отець ректор подякував студентам, які брали участь в екуменічному товариському матчі з фут-залу у ЛДС Святого Духа (УГКЦ). Для участі команди ЛПБА у турнірі нову форму допоміг здобути секретар Львівсько-Сокальської єпархії прот. Володимир Бачинський, за що отець ректор вручив йому подячного листа. У свою чергу отець канцлер пообіцяв і надалі сприяти фізичному розвитку студентів Львівської академії.

Актову промову “Сотворіння світу: богословський погляд” зачитав викладач Святого Письма Старого Завіту прот. Андрій Лотоцький.

Після цього ректор ЛПБА зачитав привітання для Академії мера Львова п. Андрія Садового із храмовим празником та запросив до привітальних слів гостей свята: прот. Константина Лозінського (КПБА), прот. Володимира Вакіна (ВПБА), прот. Віталія Лотоцького (РДС).

Усі гості, передаючи вітання своїх навчальних закладів, відзначили особливий колорит, атмосферу та неповторний дух Львівської духовної школи, бажаючи їй процвітання, здобутків та зростання від сили в силу. При цьому кожен передав для Академії цінні подарунки від братніх Шкіл.

Із підсумковим словом до викладачів, працівників, студентів та гостей звернувся керуючий Львівсько-Сокалською єпархією Високопреосвященніший митрополит Димитрій. У своєму слові Владика наголосив на важливості духовної освіти, на її особливій неповторності та необхідності у сучасному суспільстві. Ієрарх закликав студентів невтомно працювати над собою, не боятись наукових пошуків, але черпати богословські знання із глибин святоотцівського насліддя. Тим паче, що Святіший Патріарх Філарет доручив Львівській Академії перекладати труди свят. Амвросія Медіоланського.

У той же час Митрополит Димитрій зазначив, що ЛПБА не залишається осторонь розвитку богословської науки в Україні, адже вже 10 років видає богословський збірник “Апологет”. Відзначаючи постійних редакторів збірника Архіпастир зачитав розпорядження голови Львівської облдержадміністрації та вручив від його імені нагороди: іменний годинник голови ЛОДА ректору ЛПБА прот. Ярославу ощудляку та подяку голови ЛОДА свящ. Назарію Лозинському.

Наостанок святкування хор ЛПБа під керівництвом п. Столяра Юрія виконав ряд концертних творів, закінчивши урочистий акт молитвою “Боже великий, Єдиний”.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія