ІІ Християнські постові читання
квітня 3, 2014  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті

01 150x150 ІІ Християнські постові читання3 квітня у Львівській православній богословській академії відбулись ІІ Християські постові читання. Тема цьогорічних читань – “Богословсько-філософські пошуки людини в історичному контексті: український вектор” - передбачала цікаві доповіді, актуальність яких у сучасній геополітичній атмосфері беззаперечна.

Одним із аспектів діяльності, які вирізняють Львівську Академію серед навчальних закладів УПЦ КП, є саме Постові читання. І знаменно, що цього року, у порівнянні із попереднім роком, на Постові читання прибуло більше науковців, серед яких проф. Юрій Чорноморець, проф. Віктор Петрушенко, та було представлено більше навчальних закладів Києва, Львова, Луцька, Чернівців, Рівного, Тернополя тощо.

Найбільшого зацікавлення і уваги заслужили особливі гості Постових читань: ректор Ужгородської української богословської академії ім. Кирила і Мефодія (УПЦ МП) архім. Віктор (Бедь) зі студентами та викладачами та голова прес-служби Львівської єпархії УПЦ МП ієром. Маркіан (Каюмов).

Отець ректор архім. Віктор (Бедь) передав привітання та благословення учасникам постових читань у ЛПБА Блаженнішого Володимира (Сабодана), митрополита Київського і всієї Руси.

Отець Маркіан зачитав привітальний адрес Преосвященного Філарета, єпископа Львівського і Галицького.

Також від імені митрополита Луцкього і Волинського Михаїла та ректора Волинської православної богословської академії прот. Володимира Вакіна учасників Читань привітав проректор ВПБА свящ. Василій Лозовицький.

Із доповіддю про українське барокове богомисліє та його екстраполяцію в сучасність виступив і керуючий Львівсько-Сокальською єпархією УПЦ КП митрополит Димитрій.

До початку роботи Постових читань було видано Збірник матеріалів.

На Постових читаннях були присутні: секретар Львівсько-Сокальської єпархії митр. прот. Володимир Бачинський, викладачі і студенти ЛПБА.

Після трапези гості мали змогу відвідати експозицію музею ЛПБА та академічний храм свят. Іоана Золотоустого.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія