Круглий стіл: “Державотворчі процеси у Київській Русі: роль Церкви”
травня 19, 2014  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Кафедра Церковної Історії, Статті

0 150x150 Круглий стіл: Державотворчі процеси у Київській Русі: роль Церкви16 травня 2014 року у Львівській православній богословській академії відбувся круглий стіл “Державотворчі процеси у Київській Русі: роль Церкви”, організований кафедрою церковної історії.

Зі вступним словом звернувся до присутніх ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк, який наголосив на важливості проведення наукових заходів у духовному навчальному закладі, зазначивши, що у новому навчальному році кількість їх збільшиться.

Відкрив засідання круглого столу секретар кафедри церковної історії, благочинний міста Львова митр. прот. Ярослав Дуда, який накреслив основні віхи розвитку державотворчих процесів у Київській Русі та наголосив на особливому впливі на них тогочасної ієрархії.

Із доповіддю про політично-культурні аспекти становлення взаємодії Держави і Церкви у зазначений період виступив завідувач кафедри церковної історії кандидат богословських наук прот. Петро Політило.

Доповідь про джерела церковно-державного законодавства у їх співвідношення на Русі виголосив викладач ЛПБА свящ. Назарій Лозинський.

Також із доповідями про життєвий шлях, діяльність і внесок князів св. Ярослава Мудрого та Володимира Мономаха у державотворчі процеси Київської Русі виступили студенти Чемерис Іван (4 курс), Венгрин Микола (5 курс), Бокало Михайло (1 курс), Бачало Микола (1 курс).

Кожна доповідь супроводжувалась обговореннями та дискусією.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія