Літературний вечір
лютого 26, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події, Творчість  |  Академія, Братство, студенти

0 Літературний вечір25 лютого у Львівській православній богословській академії УПЦ КП з благословення Високопреосвященнішого Димитрія митрополита Львівського і Сокальського пройшов літературний вечір, присвячений 150-літтю з дня смерті Т.Г.Шевченка та 140-літтю з дня народженя Лесі Українки.

12 Літературний вечірОрганізаторами літературного вечора були ЛПБА в особі викладача української та церковнослов’янської словесностей к.б.н. Яремчука Сергія та Львівське православне молодіжне братство Пресвятої Богородиці на честь ікони Її “Нев’янучий Цвіт” в особі голови к.б.н. Лозинського Назара.

Після молитви “Царю Небесний” Лозинський Назар відкрив літературний вечір, передав усім присутнім благословення Владики митрополита та пояснив, чому ЛПБА у цей день вшановує пам’ять саме цих геніїв України.

Наступними виступали гості вечора.

32 Літературний вечірВикладач кафедри іноземних мов НУ “Львівська Політехніка”  Юзвяк Ірина виступила із доповіддю про життєвий шлях Т.Шевченка і сучасні турецькі переклади його творів, продекламувавши турецькою мовою “Заповіт”.

Про хорватські переклади віршів Т.Шевченка доповів викладач кафедри української мови НУ “Львівська політехніка” Качала Олег та продекламував кілька віршів хорватською мовою: “Тополя”, “Думи мої, думи мої”, “Нащо мені карі очі”, “Заповіт” та інші.

Із доповіддю про історію написання “Розритої могили” та “Стоїть в селі Суботові” виступив викладач ЛПБА, к.б.н. філолог Яремчук С.М.

Після цього розпочалось декламування віршів. Серед декламаторів були студенти ЛНУ ім. І.Франка, зокрема Котлярчук Оксана продекламувала поему “Утоплена”. Також декламували вірші студенти ЛПБА: Драган П., Хомин В., Чемерис І., Жураківський В., Унятович І.

42 Літературний вечірНа цьому закінчилась перша частина вечора, присвячена Т.Г.Шевченкові.

Другу частину відкрила культуролог, викладач вищої категорії Мистецького коледжу м.Львова Глазунова Тетяна. У змістовній і обширній доповіді вона розкрила важкий життєвий і плідний творчий шлях Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач).

52 Літературний вечірКульмінацією вечора став театралізований виступ членів ЛПМБ “Нев’янучий Цвіт” – акторів львівського театру “Просценіум” – сестер Наталії та Тетяни Алексеєнко. На основі віршів Лесі Українки актриси виконали власну постановку, у якій зобразили два аспекти у творчості поетеси – песимістичні думки та оптимістичні мрії і сподівання. За звукорежисерським пультом був молодий режисер, член братства, Дмитро Бартков.

На закінчення вечора Назар Лозинський подякував гостям та активістам за  участь, побажав успіхів, творчих злетів та наслідування великих геніїв України. Замість епілогу Н.Лозинський продекламував уривок поеми “І мертвим і живим, і ненародженим” – “Якби ви вчились так як треба…”.

61 Літературний вечір71 Літературний вечір81 Літературний вечір91 Літературний вечір101 Літературний вечір112 Літературний вечірПісля молитви “Достойно є” учасники вечора взяли участь у святковому фуршеті.


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія