Літературний вечір
вересня 30, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події  |  Академія, Братство, викладачі, студенти

112 Літературний вечір30 вересня 2011 року у Львівській православній богословській академії з благословення Високопреосвященнішого Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського відбувся літературний вечір, присвячений 155-літтю з дня народження українського Каменяра – Івана Яковича Франка. Вечір організували викладачі ЛПБА Назарій Лозинський та Сергій Яремчук. Також у святі взяли участь члени Львівського православного братства  Пресвятої Богородиці на честь ікони Її “Нев’янучий Цвіт”.20 Літературний вечірПісля уставної молитви привітальне слово виголосив викладач ЛПБА Назарій Лозинський. Вітаючи учасників свята, він передав усім благословення Владики митрополита та привітання отця-ректора.

Першим доповідачем була викладач кафедри іноземних мов Національного університету “Львівська Політехніка” п.Ірина Юзвяк, яка виголосила доповідь про життєвий шлях І.Франка і продекламувала вірш “Ой ти, дівчино, з горіха зерня” турецькою мовою.

39 Літературний вечірПісля цього доповідь “Іван Франко і Біблія” зачитав викладач ЛПБА к.б.н. філолог Сергій Яремчук. він також продекламував переклади віршів І.Франка на російську, польську, білоруську та англійську мови.

Доповідь про відношення Івана Франка до Бога і Церкви виголосив викладач ЛПБА к.б.н. Назарій Лозинський.

Наступний доповідач – викладач кафедри української мови Національного університету “Львівська Політехніка” – п.Олег Качала – окреслив особливе ставлення Івана Франка до Слова та зачитав вірші Каменяра хорватською мовою.

46 Літературний вечірПро Івана Франка як перекладача і популяризатора українського слова в Німеччині розповіла старший науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв”язків з діаспорою НУ “Львівська Політехніка”, викладач кафедри іноземних мов, кандидат філологічних наук п.Олеся Палінська та зачитала поезії І.Франка німецькою мовою.

На цьому наукова частина вечора перейшла у творчу.

Першим поезію “Земле моя, всеплодющая мати” декламував студент 2 курсу Іван Чемерис.

54 Літературний вечірНаступним пісню на слова Івана Франка “Ой ти, дівчино, з горіха зерня” акапельно виконав студент 1 курсу Петро Хоманець.

“Гримить! Благодатна пора наступає” зачитав студент 3 курсу Володимир Жураківський.

Продовжила виступ студентка Львівського національного університету ім. І.Франка Оксана Котлярчук, зачитавши пролог до поеми “Мойсей”.

Після цього вірш “Не люди наші вороги” декламував студент 1 курсу Андрій Жук.

Закінчив декламування віршів студент 1 курсу Богдан Костюк поезією “Я не надіюся нічого”.

Особливим був виступ іноземного гостя, громадянина республіки Конго, студента 3 курсу факультету телекомунікацій НУ “Львівська Політехніка”  Жуніора Бакіндо, який заспівав пісню на слова Івана Франка “Чому являєшся мені у сні”.

73 Літературний вечірЗавершили творчу частину вечора актори Першого українського театру для дітей та юнацтва, члени Львівського православного молодіжного братства Пресвятої Богородиці на честь ікони Її “Нев’янучий Цвіт” Дмитро Бартков та Наталія Алексеєнко. Дмитро інсценізував в”язанку віршів Івана Франка, а Наталя зачитала його байки.

Літературний вечір закінчився подячним словом співорганізатора заходу Сергія Яремчука та уставною молитвою “Достойно є”.

151 Літературний вечір141 Літературний вечір131 Літературний вечір121 Літературний вечір113 Літературний вечір102 Літературний вечір63 Літературний вечір92 Літературний вечір83 Літературний вечірПісля цього Назарій Лозинський провів гостям оглядову екскурсію у музеї ЛПБА та запросив їх на фуршет.161 Літературний вечір


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія