17 лютого у Львівській православній богословській академії з благословення Високопреосвященнішого Димитрія митрополита Львівського і Сокальського відбувся літературний вечір, присвячений 70-літтю з дня смерті поетеси Олени Теліги та 185-літтю з дня смерті байкаря Леоніда Глібова.
Літературний вечір організували викладачі ЛПБА Назарій Лозинський та Сергій Яремчук.
Також на святі були гості – викладачі Національного Університету “Львівська Політехніка” та члени Львівського православного братства Пресвятої Богородиці на честь ікони Її “Нев’янучий Цвіт”.
Першим зі вступним словом звернувся до присутніх Назарій Лозинський, який розповів, чому вибір впав саме на цим українських класиків та передав привітання Владики Митрополита і отця Ректора.
Після цього про життя і творчість Олени Теліги зачитав студент 1 курсу Хоманець Петро.
Наступним доповідь про особливості лірики Олени Теліги виголосив викладач ЛПБА Назарій Лозинський.
Доповідь про патріотизм у творчості поетеси та особливості філософського мислення поетів розстріляного відродження виголосила викладач ЛПБА, заступник декана інституту гуманітарно-суспільних наук НУ “Львівська Політехніка” к.ф.н. Оксана Онищук.
Після цього такі студенти як Костів Олег (3 курс), Поломаний Остап (1 курс), Швець Тарас (5 курс) декламували вірші Олени Теліги. Особливо усіх заворожив виступ актриси Першого академічного театру для дітей та юнацтва Тетяни Алексеєнко, яка зачитала вірш “Життя”.
Наступним із доповіддю про життя і творчість Леоніда Глібова виступив викладач ЛПБА та НУ “Львівська Політехніка” к.б.н. Сергій Яремчук.
Доповідь “Вірш “Журба” – взірець української лірики” виголосила старший науковий співробітник Міжнародного інституту культури та зв’язків з діаспорою НУ “Львівська Політехніка” к.ф.н. Олеся Палінська.
Після цього студенти на чолі з викладачем Сергієм Яремчуком виконали цей шедевр української класики.
Після виступів студенти – Михайло Пшеничка (4 курс), Володимир Жураківський (3 курс), Петро Драган (2 курс), Володимир Ведміцький (3 курс), Андрій Жук (1 курс) – зачитали байки Леоніда Глібова. Особливо яскравими, мистецькими і веселими були виступи студентів Володимира Жураківського та Андрія Жука, а також актриси Першого українського академічного театру для дітей та юнацтва Наталії Алексеєнко.
Наостанок Сергій Яремчук подякував усім гостям та учасникам свята та запевнив у продовженні такої плідної діяльності.