ЛПБА взяла участь у науково-практичному семінарі
грудня 8, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події  |  Владика Димитрій, Ректор

11 ЛПБА взяла участь у науково практичному семінаріУ приміщенні  ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперніка 40а), 8 грудня 2011 року  відбувся науково-практичний семінар на тему: «Запобіжні заходи збереження сакральних пам’яток», у якому взяли участь священнослужителі Львівсько-Сокальської єпархії, на чолі із правлячим архієреєм митрополитом Димитрієм (Рудюком). Участь у семінарі взяли також представники Львівської Православної Богословської Академії – ректор митр. прот. Ярослав Ощудляк, інспектор  митр. прот. Василій Ховзун, та працівник прес-служби Мар’ян Мовчко.

Із вітальним словом до присутніх звернувсь голова Українського товариства охорони пам’яток історії та культури п. Андрій Салюк, який насамперед подякував усім, що прибули на цей семінар і ознайомив учасників із основними принципами охорони пам’яток, зокрема, пояснив, що вважається пам’яткою архітектури, охарактеризувавши такі її аспекти, як мистецька цінність, історико-джерельне значення, ужиткова вартість.

Першим доповідачем заходу був доцент університету «Львівська Політехніка» – Юрій Дубик. Він свою доповідь побудував на збереженні автентичних пам’яток. Після чого слухачі задавали йому різноманітні питання, які стосувались його доповіді, та отримували вичерпні відповіді.

Наступну доповідь виголосив п. Андрій Салюк. Він розповів про ті необхідні санкції, якими ми повинні користуватись щоб зберегти ту чи іншу пам’ятку архітектури. А особливу увагу звернув на застереженні від пожеж. Також він показав усім присутнім те, як потрібно робити громовідведення,  водовідведення, збереження церковного майна.

Із завершальним і настановчим словом звернувся до своєї пастви владика Димитрій (Рудюк). Він закликав усіх присутніх до співпраці і наголосив на цінності пам’яток архітектури та їхньому збереженні. Також владика-митрополит подякував духовенству єпархії, яке прибуло на цей захід, побажав їм міцного здоров’я та закликав на усіх Боже благословення.

Мар’ян Мовчко


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія