ЛПБА взяла участь у пам’ятних заходах, присвячених річниці Голодомору
листопада 28, 2021  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті
260107811 4576104749150950 8106743049704527351 n 150x150 ЛПБА взяла участь у памятних заходах, присвячених річниці Голодомору27 листопада 2021 року, з нагоди 88-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, взяв участь у жалобних заходах у Львові біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
Участь у молитві також взяли представники церков м. Львова, зокрема священики Львівської та Львівсько-Сокальської єпархій ПЦУ, УГКЦ та РКЦ.
Співав хор студентів Львівської православної богословської академії під керівництвом ієромонаха Кіпріана Лозинського.
На поминальних заходах також були присутніми очільники обласної та міської влади, інтелегенція, студенти та громадськість м. Львова.
Після завершення панахиди, Високопреосвященний митрополит Димитрій, звернувся зі словом до учасників скорботного зібрання:
«Слава Ісусу Христу! Ваше Преосвященство! Всечесні отці! Дорогі у Христі брати і сестри, шановна Львівська громадо! Дивлячись на ці цифри ми згадуємо сьогодні ті сторінки Українського апокаліпсису, який відбувався у 20-му столітті. Коли ми стали шанувати жертви голодомору, а це було наприкінці 80-х років 20-го століття, коли для нас ці трагічні сторінки стали відкриватися і коли стали відправляти панахиди, один політик сказав до духовенства: «не бійтеся називати цих винуватців!», тому я сьогодні наголосив, що це є жертви комуно-більшовицького руху. Цей режим ще живе в наших сусідах, а пам’ять про цих заморених голодом в Україні невинних людей, вона в нас повинна жити для того, щоб ми могли дати відсіч тим хто хоче з нашим народом це повторити. Сотня, майже 90 років, майже 60 років, нас віддаляють від цих трагічних сторінок але пам’ять в нашому народі про ці трагедії голодоморів та геноцидів не повинна забуватись.
Тому ми всі вам дякуємо за це, тому що кожного року сюди прибуваємо і є така велика кількість Львів’ян, які приходять на це місце.
Хай з Богом спочивають ці мученики 20-го століття і возносять за нас молитви там, на небесах, тому що їхнє мучеництво це є запорука нашого мирного і сильного майбутнього України. Слава Ісусу Христу!»
По закінченні заупокійної літії, розпочалася всеукраїнська акція “Запали свічку!”.
За матеріалами прес-служби Львівско-Сокальської єпархії
Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія