ЛПБА взяла участь у науково-методичному семінарі
травня 26, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події, Статті  |  Академія, Владика Димитрій

IMG 9767 ЛПБА взяла участь у науково методичному семінаріЛьвівська православна богословська академія взяла участь у науково-методичному семінарі: “Проблеми і завдання збереження дерев’яної сакральної архітектури Львівщини“, що відбувся з ініціативи постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації 25 травня 2011 року в НУ “Львівська Політехніка” (м. Львів, вул. С.Бандери, 12).
IMG 9750 ЛПБА взяла участь у науково методичному семінаріУ цьому семінарі взяли активну участь Високопреосвященніший Димитрій (Рудюк) митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, Преосвященніший архиєпископ Августин (Маркевич) УПЦ МП, вікарій правлячого єпископа УГКЦ Преосвященний єпископ Венедикт (Алексійчук), голова Львівської обласної державної адміністрації М. Цимбалюк, голова Львівської обласної ради О. Панькевич, ректор НУ “Львівська Політехніка” Ю.Бобало, священнослужителі різних конфесій Львівщини, голови міських, сільських рад, а також люди, які цікавляться сакральною архітектурою. ЛПБА представляли інспектор митр. прот. Василій Ховзун, та студент 5 курсу Мар’ян Мовчко.

IMG 9755 ЛПБА взяла участь у науково методичному семінаріРозпочався семінар вступним словом організаторів. Першого до вітального слова було запрошено Високопреосвященнішого Димитрія митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП. Звертаючись до усіх присутніх Владика Митрополит сказав:

Ваше Високопреосвященство, Ваше Преосвященство, всечесні отці, шановні представники влади, учасники науково-методичного семінару. Мені дуже приємно вітати вас всіх від імені Львівсько-Сокальської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Прикра подія сталася останнім часом на території нашої єпархії — згорів дерев’яний храм в с. Залижня Сокальського району Львівської області. Але разом з тим я радію, тому що ми, відходячи від цієї останньої події, будемо обговорювати такі важливі і серйозні питання для збереження церковної, дерев’яної архітектури нашої Львівської області. Дуже хотілося б щоби Церква, влада, пам’ятко-охоронні установи разом напрацювали ці питання, які необхідні для того, щоби зберегти наше культурне надбання. Я запевняю вас що Львівсько-Сокальська єпархія дослухається до всіх тих питань які сьогодні будуть лунати на цьому науково-методичному семінарі. У нашій єпархії є 76 дерев’яних Церков, які потребують реставрації, і також встановлення засобів охорони для того, щоб уникнути великої катастрофи, яка може трапитись у дерев’яних храмах.

IMG 9771 ЛПБА взяла участь у науково методичному семінаріТому я думаю що Божа сила, Покров Божої Матері, буде з нами у цьому залі, і ми всі плідно будемо слухати один одного і дослухатись до тих пропозицій які будуть лунати із трибуни”.

Наступні вітальні слова виголошували Преосвященний архієпископ Августин (Маркевич) УПЦ МП та вікарій правлячого єпископа УГКЦ Преосвященний єпископ Венедикт (Алексійчук).

Також пролунали вітання від голови Львівської обласної державної адміністрації М. Цимбалюка, голови Львівської обласної ради О. Панькевича, ректора НУ “Львівська Політехніка” Ю. Бобали.

IMG 9792 ЛПБА взяла участь у науково методичному семінаріКожен із наступних доповідачів презентував свою доповідь та слайд-шоу. Усі вони наголошували на вимогах стосовно збереження пам’яток архітектури, їх реконструкції, реставрації, охорони, а також лунала критика до священників, до місцевої та сільської влади, які не знають і не вміють зберігати ту чи іншу пам’ятку. На сьогоднішній час за статикою на 2010 р. є 2353 пам’ятки архітектури в Україні. У Львівській області їх налічується майже 660 пам’яток.

IMG 9811 ЛПБА взяла участь у науково методичному семінаріПісля виголошення доповідей було підведено підсумки науково-методичного семінару. Усі присутні проголосували за проект резолюції щодо збереження дерев’яної сакральної архітектури Львівщини. Більшість учасників семінару підтримали цю резолюцію.

Засідання закінчилось подячним словом організаторів семінару.

Студент 5 курсу ЛПБА Мовчко М.


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія