Паломництво до Манявської святині
вересня 13, 2010  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події, Статті  |  Владика Димитрій, манява, митрополит, студенти

спільна манява Паломництво до Манявської святиніКожен із нас іде своїм життєвим шляхом. Важкий цей шлях. Дуже важкий… Світ немилосердний, жорстокий, несправедливий… бо у злі лежить (1Ін.5:19). Ми спотикаємось об каміння життєвих труднощів, ми перетинаємо ріки втрат і гори скорбот, ми плачемо він людської ненависті, підступності і злоби… Як же важко іти цим шляхом! Єдиною нашої відрадою залишаться відчуття того, що ми не самотні, що Господь Своєю благодаттю постійно підтримує нас, укріпляє, освячує, благословляє. Благодать Божа діє у всьому світі, але є місця, де дія Божої благодаті особлива. Це місця посиленої молитви, особливого благочестя, ревності та щирої відданості Богові. Таким є Український Афон — Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир Української Православної Церкви Київського Патріархату.

22 Паломництво до Манявської святиніСаме туди — у мальовничу прикарпатську місцевість 11 вересня 2010 року (в день пам’яті Усікновення чесної глави Іоана Предтечі) з благословення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія (Рудюка) вирушила група паломників, студентів Львівської православної богословської академії, під керівництвом курсового наставника 4 курсу Лозинського Назара та викладача церковного співу Кудовби Оксани. Ще спозаранку Сам Господь легеньким дощем благословив їх у дорогу.

Монастир вітав гостей м’яким і теплим туманом, немов огортав своєю тишею, молитвою, задумою… У Свято-Воздвиженському храмі студенти молились за Божественною Літургією, яку очолював архієпископ Івано-Франківський і Галицький Іоасаф (Василиків). Після Літургії паломники приклались до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці “Ізбавителька”, поспілкувались в преосвященним владикою та на паперті храму зробили спільне пам’ятне фото.

32 Паломництво до Манявської святиніЗ благословення владики Іоасафа насельник Манявського монастиря ієром. Феогност провів для студентів цікаву екскурсію, розповівши про головні святині монастиря — храми, усипальні, корпуса.

Після екскурсії архієпископ Іоасаф благословив прочанам розділити із ним та насельниками монастиря трапезу, після якої вони вирушили до блаженного каменя — місця подвигів препп. Іова та Феодосія Манявських. Там студенти відспівали подячний молебень до преподобних отців та всіх святих землі української. Молитва швидко відновила сили, відчуття втоми зникло, натомість душа прагнула ще і ще мандрувати цими благословенними Богом місцями, де навіть стежки розповідають про те, що тут ступали ноги святих людей.

Далі студенти зовні оглянули корпус Івано-Франківського теологічного інститут та студентський храм, які, на превеликий жаль, були зачинені.

42 Паломництво до Манявської святиніПовертались не спішно. Дорогою співали церковні піснеспіви Всенічного бдіння, духовно єднаючись із тими студентами, що залишились молитись в академічному храмі. Було трохи сумно, бо залишати місця особливої Божої благодаті не легко, але обставини життя невблаганні і паломники залишали місце такого блаженного спокою і повертались до щоденної рутини, несучи у серці краплі Божого благословення, слід незгладної Божої любові. Хтозна, може хтось ще повернеться туди, щоб більше цього місця не залишати…

Лозинський1 Паломництво до Манявської святиніВикладач ЛПБА

Назар Лозинський


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія