Презентація книги проповідей декана богословського факультету ігумена Кіпріана Лозинського
жовтня 31, 2022  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті
IMG 3637 150x150 Презентація книги проповідей декана богословського факультету ігумена Кіпріана Лозинського31 жовтня, в день пам’яті святого апостола і євангеліста Луки, у Львівській православній богословській академії відбулась презентація книги проповідей декана богословського факультету, намісника Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря ігумена Кіпріана Лозинського “І впало зерно…”. До книги увійшли вибрані проповіді о. Ігумена, виголошені на амвоні академічного храму свят. Іоана Золотоустого у 2017-2020 роках.
Розпочав презентацію ректор ЛПБА професор прот. ЯрославОщудляк, подякувавши автору за видання проповідей та за присвяту. Адже ігумен Кіпріан присвятив книгу двом проповідникам, які вплинули на його гомілетичні навики – першому ректору Академії – митрополиту Євсевію Політилові з нагоди 10-літня з дня упокоєння та діючому ректорові – прот. Ярославу Ощудляку з нагоди 70-ліття з дня народження.
Після цього книгу представив сам автор – ігумен Кіпріан. “Не всі можуть прийти в храм і послухати повчання на євангельське слово, тому я вирішив матеріалізувати на папері проповідницьке слово, щоб кожне серце ставало ґрунтом для Божого зерна”. Також отець зазначив, що галицьке духовенство завжди славилось своєю любов’ю до проповідництва, про що говорить у своїх спогадах професор Київської Академії Ф. Тітов.
З вітальним словом звернувся до о. Ігумена митрополит Львівський і Сокальський Димитрій Рудюк. “Ви продовжили, отче, плеяду проповідників: святителя Димитрія Ростовського, митрополита Євсевія Політила, митрополита Миколая Юрика та митрополита Андрія Горака, проповіді яких уже видала наша Академія. Ваші проповіді легкі до читання, до сприйняття та повторення і я багато чув від сторонніх людей про Вас як про доброго і ревного проповідника. Тож бажаю не зупинятись на досягнутому і нехай світ побачить ще не один том Ваших проповідей”. Також Владика Митрополит наголосив на тому, що збірка проповідей отця Кіпріана є першою книгою, яку видало новостворене офіційне видавництво Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ “Град Лева”, головою якого, власне, є о. Ігумен.
Звернувся до присутніх перший проректор ЛПБА прот. Михайло Сивак – автор передмови до проповідей. Отець привітав автора з гарним виданням та побажав гарних плодів від посіяного зерна: “Ваше слово натхненне і торкається людських сердець. Нехай вони будуть добрим ґрунтом для нього”.
Опісля привітав о. Кіпріана також начальник управління в справах релігій та національностей ЛОВА Василь Дорош. “Пам’ятаю Вас, отче, як чудового викладача та проповідника, від якого завжди хотілось брати приклад і навчатись, тож ця книга – плід Вашої натхненної праці”, – зазначив п. Василь.
Серед інших поділився враженнями від спілкування з ігуменом Кіпріаном директор Львівського ліцею №37 Володимир Оверко: “Уже 10 років о. Кіпріан приходить у нашу школу на різні заходи в кожного разу його прихід – це свято для нас, бо його слово зворушує, заставляє задуматись і робити висновки!”.
Також на презентації був поважний гість з героїчної Слобожанщини – єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан Бутинський.
Наостанок о. Кіпріан подякував Богові за можливість стояти біля Святого Престолу і проповідувати Євангеліє, також митрополиту Димитрію за благословення та підтримку у виданні цієї книги, студентам Академії, які розшифровували проповіді з аудіозаписів та усім, хто надихає його і допомагає звершувати священиче служіння.
Окрему вдячність автор висловив програмі “Діалог” та Центру міжрелігійного та міжконфесійного діалогу “Лібертас”, які долучились до видання книги.
Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія