Презентація книжки доцента Академії Андрія Цебенка
жовтня 19, 2023  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті
IMG 9997 150x150 Презентація книжки доцента Академії Андрія Цебенка16 жовтня у Львівській православній богословській академії відбулась презентація книжки доцента академії Андрія Цебенка: “Пів тисячоліття з Христом: нарис історії православної парафії смт Брюховичі”. У своїй презентації через zoom-конференцію автор зазначив:
“Будь-яка історія для книги починається з рефлексії, це породжує ідеї для створення сюжету, а відтак замальовує в уяві символ того, про що йтиметься у книзі. Тому, читач зможе відчитати метафору графічного відтворення на обкладинці, якщо ознайомиться із деталями.
Пікселі – це найменші елементи (квадратики), з яких складається зображення. Саме з таких пікселів, великих і малих, що однаково важливі для відображення цілісности сюжету, реконструйовано етапи розвитку Брюховицької православної громади від ранньомодерної доби і дотепер. Кожна громада проходить чимало стадій свого формування та становлення – саме це символізують лінії-сходинки. Однак пройти ці етапи неможливо без Бога. Чітко окреслений силует Пресвятої Богородиці уособлює храм, який названий на Її честь. Знаково, що Богородиця тримає в руках три ялинки (давній герб Брюховицької громади), немовби піднімаючи людей до Трійці, а Трійця зображена у вигляді трьох ангелів. Саме Пресвятій Трійці був колись присвячений перший храм, в якому молилися мешканці околиць, а також жителі Брюховичів. Гортаючи сторінки цієї книги, ти, читачу, зможеш помандрувати історичними сходинками і простежити етапи становлення громади через текст або за допомогою пікселів – фотоісторії.
Я вдячний рецензентам доктору церковно-історичних наук, професору ЛПБА митрополиту Димитрію (Рудюку) та кандидату богословських наук, професору ЛПБА, настоятелю православної Брюховицької парафії прот. Ярославу Ощудляку. Подяка за скерування в окремих аспектах новітньої істо­рії кандидату богословських наук, декану богословського факультету ігумену Кипріанові (Лозинському), за літературне редагування п. Ярині Шимків, за макетування п. Тетяні Сотник, за дизайн обкладинки п. Іванці Андрошулік”.
Також своїми враженнями з присутніми поділились перший проректор ЛПБА прот. Михайло Сивак та автор післяслова декан богословського факультету ігумен Кипріан Лозинський. Модерував захід ректор прот. Ярослав Ощудляк.
Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія