Проповідь на неділю сиропусну
лютого 24, 2012  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Проповіді

27243.p Проповідь на неділю сиропуснуЗакінчився час приготування до Великого Посту. Перед нашими духовними очима пройшли образи митаря і фарисея, блудного сина, Страшного Суду і вигнання прародичів з раю. Церква нагадала нам про молитву просту, смиренну і сердечну, вона нагадала нам про безграничне милосердя Боже, Церква нагадала нам про вічне життя і про кінцевий Суд Божий. Церква попереджає нас про страшну силу гріха. Тепер починається піст – свята Четиридесятниця.

Про це Святий апостол Павло говорить нам так: «Настав час пробудитися нам від сну… Ніч пройшла, а день настав, відкиньмо всі діла тьми і одягнімся у світло» (Рим. 13, 11-12). Що це за діла темряви, дорогі брати і сестри, які сьогодні Церква  Свята вимагає від нас їх покинути і що таке діла світла, до яких закликає нас св. ап. Павло? Діла темряви – це все нечисте, гріховне і постидне, яке з достойністю носить образ і подобу Божу. А діло світла – це все праведне, безгрішне, радісне, що зближує нас людей до Бога і ангелів.

Сьогодні ми вступаємо в особливий час. Предназначений для нашого покаяння, для того, щоб ми відкинули діла темряви і одягнулися в діла світла. Ми з вами вступаємо в спасительний піст – період особливої праці. Молитви і покаяння. Як кожен подорожуючий, щоб осягнути мети, бере з собою все необхідне в дорогу, так і ми вступаючи в святий піст  берім сьогодні в церкві нашій перш за все благословення Боже і молитви святої Церкви.

Святе Євангеліє пропонує нам, вступаючи в період посту, взяти з собою мир і любов. Піст встановлений для того, щоби просити у Бога допомоги і прощення за всі наші гріхи і беззаконня, щоби поправитися і духовно знову нам відродитися. В святому Євангелію сказано, що неможливо одержати прощення у Бога, якщо ми не прощаємо людей, які завинили проти нас. Неможливо одержати Божественний мир-спокій, якщо ми не примиримося з людьми, які нас стосуються. Тільки цей, який прощає людям, одержує повне прощення гріхів від Бога.

Чому в житті з людського серця виходить так багато гріхів. Тому, що в наших серцях не вистачає любові, такої любові, яка «довго терпить, милосердує, не завидує, не радується неправді, а всему вірить» (І Кор. 13, 4, 8). Святий апостол Петро говорить: «Майте любов між собою, тому що вона покриває множество гріхів» (І Петр. 4, 8). А в Книзі Притчей ясно сказано: «Любов покриває всі гріхи» (Притч. 10, 12). Якщо серед вас немає спокою, значить немає між вами любові. Цей дар любові необхідний нам сьогодні, коли ми всі готовимося до великого посту і хочемо докладно, кожен зокрема заглянути в свою душу і серце.

Все Божественне Откровення, пророчества, суть Євангельського благовістя, заповіді і зміст нашого життя зиждуться (основуються) на двох Божественних заповідях: любов до Бога і любов до ближнього. Не випадково Христос Спаситель звертаючись до людей говорив: «Заповідь новую даю вам, да любіте друг друга» (Ін. 13, 34). Цю заповідь підтверджує апостол Павло в Посланні до римлян, що «люблячий другого виконав закон» (Рим. 13, 8, 10). Без любові немає прощення. Вона необхідна нам, щоби простити наших кривдників і примирития з людьми з людьми. Любов необхідна нам християнам для того, щоб ми могли виконати свій довг не тільки перед Богом і своєї совісти, а перед всім оточуючим нас світлом. Про це говорить Господь, Який звертається до нас: «По цьому взнають всі, що ви мої учні, якщо будете мати любов між собою» (Ін.13, 35). Говорячи сьогодні про цю велику Божественну чесноту, ми просім Бога, щоб Він послав у світ, в наші серця цей великий дар любові, через який ми зможемо знайти в собі силу і мужність попросити собі прощення і простити іншим.

Попросимо. Мої дорогі, прощення у Бога і в людей, а також самі простім ближнім своїм, щоб одержавши прощення ми могли радісно і світло вступити в спасительні дні святого Посту. Ці дні ведуть нас не тільки до духовної обнови, але до зустрічі з Воскреслим Христом.

І, я недостойний архієрей, який призиваю своїм немічним словом до спокою, любові і взаємному примиренню, перший потребую вашого прощення і вашої любові. Простіть мене, дорогі брати і сестри, согріших словом или ділом или помиленієм.

Бог же благодатію і щедротами Своєго человіколюбоія нехай простить всіх нас і благословить. Амінь.

митрополит Миколай (Юрик)

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія