Проповідь на Введення Пресвятої Богородиці
листопада 30, 2010  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Проповіді, Статті

введення Проповідь на Введення Пресвятої БогородиціСьогодні в Церквах Православного світу лунає тропар: «Сьогодні початок Божого благовоління і провіщення про спасіння людей: у Храмі Божому ясно Діва з’являється і про Христа всім провіщає…». Ось Та, про котру говорили пророки: настане час народиться, прийде у світ Непорочна, Свята. Пророки називають Її розквітлим жезлом, наріжним каменем, живоносним джерелом, Вона виступає в образі скали. І незчисленну кількість інших свідчень вказують святі пророки, адже вони хотіли бачити Її своїми очима, а не тільки своєю пророчою прозорливістю. Вони хотіли бачити цей Кивот Христа, де перебувало тіло Спасителя, котре Він віддав заради всіх нас на Хресну жертву.

Величання свята свідчить: «Ангели входження Пречистої бачачи, здивувалися, як Діва входить у Святеє Святих». Тільки нерозумна людина, яка немає страху Божого, не може проникнути в глибину віків, так і не розуміє, що це найбільше і найсвятіше свідчення Богородичної вибраності Діви Марії. Адже по закону того часу жінці зовсім було заборонено входити в храм – свята ж Діва жила в Святая Святих храму. Священики і народ дізналися проте, що Захарія бачив чудесне з’явлення Ангела. Бачив все те, що відбувалося в Єрусалимському храмі, і бачили інші священики, як Ангел приносив їжу Божій Матері. І тому сьогодні як і тоді можна звернутися до єврейських священиків котрі не змогли побачити у цій святій Діві наперед опреділений Кивот? Адже всі часи свідчать, що Господь приготовив в образі Божої Матері спасіння для всього людства.

Сповнилися ті часи, коли прийшлося праведній Анні виконати свою обітницю присвятити доньку на служіння Богові. В дім зібралися гості, рідні та близькі. Йоаким та Анна раділи, тому що Господь зняв з них ганьбу бездітності, а дав благословення – дочку Марію – Божу Матір для всіх живучих на землі. Вони зібрали невинних маленьких дітей із запаленими свічками і радісним співом ідуть в Єрусалим до храму Господнього. До цієї події підходять слова пророка і царя Давида який промовляє: «Дочко, забудь батька і матір і станеш праворуч Творця», тобто по правиці Бога, що й сьогодні ми бачимо на іконах, бачимо в пророцтвах. Свята Діва Марія повинна забути і забула батьківський дім, бо вона не вийде з Єрусалимського храму до того часу коли Архангел Гавриїл сповістить благу вістку проте, що Вона повинна зачати Богомладенця Ісуса Христа.

Сьогоднішнє свято, дорогі брати і сестри, вчить нас, щоб ми шанували Матір Божу – Матір Христа Спасителя. Адже ж нажаль серед нас є ще такі люди котрі не шанують Пресвятої Богородиці. Вони говорять, що у Святому Євангелії нічого не сказано про шанування Пресвятої Богородиці, але ми маємо ще Святе Письмо Старого Завіту, яке переповнене пророцтвами про Пресвяту Богородицю, маємо Святе Передання.

Тому дорогі в Христі! Сьогодні для нас настає великий день радості, бо бачачи входження у храм Божої Матері, ми знаємо, що вже через деякий час прийде у світ Христос Спаситель і ми не менш радісно будемо прославляти Його народження. Амінь.

викладач ЛПБА

свящ. Іван Голуб

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія