Проповідь в день пам’яті св. вмц. Катерини
грудня 4, 2010  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Проповіді, Статті  |  святі

св. Катерина Проповідь в день памяті св. вмц. КатериниСвята Церква подає нам дуже багато свідчень про діяльність святих жінок, які пролили свою кров за сповідання імені Христового. Сьогодні ми святкуємо пам’ять, святої великомучениці Катерини, яку вважають покровителькою християнської науки.

Свята походила з єгипетського міста Олександрії і була знатного роду. Відзначалася надзвичайно високою на той час освітою і невимовною красою. Рідна мати Катерини була потаємною християнкою у 17-ти річному віці вона повела свою дочку до старця, котрий подвизався в печері. Перед тим Катерина цілу ніч молилася перед іконою Божої Матері, і сподобилася бачити Пресвяту Богородицю, яка звеліла їй йти до старця. Старець зустрівши діву наставив її у вірі Христовій і здійснив над нею таїнство Хрещення. Ставши християнкою Катерина у сні знову сподобилася побачити Пресвяту Богородицю з Богомладенцем, Який дав їй перстень – дар Небесного Нареченого. Таким дивним способом свята Катерина стала нареченою Христа Спасителя.

Незабаром після цієї події в Олександрію прибув імператор Максиміліан і забажав там здійснити великі урочистості на честь язичницьких богів із кривавими жертвоприношеннями. Бачачи криваві оргії та біснування присутніх Катерина сміливо виступила перед імператором і почала викривати язичницькі вакханалії. Хоча імператору і не сподобалися викриття юної дівиці, але він захопився її красою. Правитель хотів переконати святу Катерину у величі поганських богів  зібравши 50 вчених мужів, але з Божою допомогою свята Катерина перемогла мудреців, довівши їм, є тільки один правдивий Бог. Вражені мудрістю діви вони прийняли християнство і за наказом імператора їх було кинуто у вогнище.

Імператор не полишав спроби відвернути святу діву від Христа, він спокушав її обіцяючи їй багатство і славу, але коли і це не допомогло він наказав бити її воловими жилами. Палачі дві години знущалися над святою, кров лилася з усіх її ран, і у такому стані кинули її у темницю.

Наступного дня мученицю привели на судилище, де під загрозою нових мук примушували її відректися від християнської віри і принести жертву поганським богам, але вона навідріз відмовилася. Її жорстоко били палицями, палили вогнем, прив’язали до колеса, де були прикріплені гострі леза, і на кінець, мучениця добровільно схилила свою голову під меч. За старим стилем це відбулося 24 листопада, а за новим 7грудня 304 року.

Сьогодні ми святкуємо пам’ять великомучениці Катерини, вона-бо воістину всі сили ворожі подолала словом і ділом і напади красномовців посоромила. Господи за її молитвами спаси нас коли ми з молитвою взиваємо свята великомученице Катерино моли Бога за нас. Амінь.

свящ. Іван Голуб, викладач ЛПБА


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія