Проповідь в неділю жінок-мироносиць
травня 7, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Проповіді, Статті

1241278955 1210429341 mironosic Проповідь в неділю жінок мироносицьВозлюблені в Господі брати і сестри! Радуйтеся! Христос Воскрес і знову наші душі освячуються животворчим словом «Радуйтеся». Джерело нашого життя – Сам Воскреслий Господь наш Ісус Христос – так привітав святих жінок мироносиць, які не знайшли Його Пречистого тіла в гробі і «і зі страхом і великою радістю поспішили» сповістити про славне Воскресіння.

Їх привітав Воскреслий Спаситель, а нас у ці світлі дні вітає Свята Церква словом вічної радості, радості перемоги життя над смертю, панування добра над злом, панування Божественної любові. Істина сповіщена устами Того Хто переміг владу смерті та пройшов Небеса це Ісус Христос Син Божий (Євр.4.14), являється джерелом радості, що наповняє Божественною силою, яка вже більше як дві тисячі років вносить у серця і свідомість людей віру в торжество Воскресіння та в торжество вічного життя.

Святий Іоан Золотоустий роздумуючи про тайну Христового Воскресіння говорить: «Священні промені світла Христового вже засяяли… довга і темна ніч поглинута… все переповнене невгасимим світлом… великий Христос являється перед усіма яскравішим від від сонця… наступає довгий вічний і невгасимий для нас віруючих, світлий день – Пасха Таїнственна… вічно живий пам’ятник. Нехай радіють небеса небес, нехай святкує земля омита Божественною Кров’ю, нехай святкує кожна людська душа відроджена воскресінням». Такими словами дорогі брати і сестри великий святитель виражає спільне торжество небесних і земних творінь.
Із вірою у Христове Воскресіння ми християни, в Святу Пасхальну ніч поспішаємо у свої храми, щоб стати учасниками досконалої радості яка не минає, яку Господь дарував світові Своїм славним воскресінням: «І возрадується серце ваше, і радості вашої ніхто не забере від вас» (Ін.16.22).

Велич цієї радості в тому, що ми виправдані і обійняті любов’ю Христовою: «За них Я посвячую себе – молився Господь, – щоб були всі одно: як Ти Отче в Мені, а Я в Тобі, щоб одно були в Нас і вони» (Ін.17.19-21). Таким дивним і неосяжним достоїнством дорогі брати і сестри ми одягнені через Христове Воскресіння.

Воскресіння Христове – це наше воскресіння, Його перемога над гріхом і смертю наша перемога, Його сходження і сидіння по правиці Отця – це наше сходження до вічно люблячого нас Небесного Отця. Тому і святий Климент Римський говорить, що «в лиці Воскреслого Відкупителя світу ми знаходимо Первосвященика наших приношень, Заступника і Помічника в наших немочах. Через Його посередництво споглядаємо на небесну висоту, через Нього ніби в дзеркалі бачимо чисте і світле лице Боже»

Ось чому душа віруючої людини, якою б гріховною тяжкістю не була обтяжена, завжди тягнеться до Джерела Життя, до свого вічного тепла – Сонця Правди Христа Бога, як весняна квітка тягнеться до сонця.

Ось чому Святе Євангліє вказує, що «не хлібом єдиним буде жити людина» (Мф.4.4). Святитель Іоан Золотоустий говорить: «Приймайте їжу душ ваших Божественне Писання як істину непорочну… тому що істина і воскресіння і життя є Христос Бог наш».

Божественна істина відкриває нам тайну, що не смерть панує над нами, а вічно торжествуюче Воскресіння. Віруючи у спільне Воскресіння, оспівуючи велич подвигу Відкупителя нашого Господа Ісуса Христа, перебуваймо в дусі Його Божественної любові та милосердя та розігріваймо в собі свідому волю до виконання заповідей Божих. Святий апостол Павло говорить: «А над усім тим зодягніться в любов, бо вона є союз досконалості» (Кол.3.14), щоб ревністю нашого служіння Богові та ближнім, працею та молитвою, ми були гідними носіями Пасхальної радості, у всьому прославляючи ім’я Боже.

Возлюблені в Господі брати і сестри. Збережімо як і жінки мироносиці в наших серцях благодатний вогонь Пасхальної радості – цей дар Воскреслого Господа, що освячує нас у земному подвизі віри. Бо Воскресіння Христове – це і гарантія вічного торжества в Його Царстві слави і Божественної любові.

свящ. Іван Голуб

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія