Прощання із митрополитом Євсевієм
жовтня 28, 2012  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події

85 150x150 Прощання із митрополитом ЄвсевіємЯк уже повідомлялось раніше, 24 жовтня на 85 році життя відійшов у вічність митрополит Євсевій (Політило), перший ректор Львівських духовних шкіл (1992-2002 рр.). 

Зранку після сумного повідомлення про смерть владики, ректор ЛПБА митр. прот. Ярослав Ощудляк з викладачами Академії прот. Віктором Феденьківим та свящ. Назарієм Лозинським з благословення Високопреосвященнішого Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського, облачили митрополита у архієрейські одежі та супроводили тіло до родинного дому та звершили там панахиду.

Увечері цього ж дня Високопреосвященніший митрополит Димитрій звершив над тілом владики Євсевія чин парастасу, виголосив поминальне слово та висловив співчуття родині. Після молитви у домі покійного митрополита залишились священики та студенти ЛПБА для уставного читання Євангелія.

Зранку 25 жовтня ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк у співслужінні інспектора свящ. Андрія Лотоцького та викладача свящ. Лозинського звершили Божественну Літургію за упокій покійного митрополита. Після Літургії тіло владики, як він заповідав, перевезли до академічного храму свят. Іоана Золотоустого, де усі бажаючі мали змогу попрощатись із митрополитом.

Храм був відчинений цілодобово. Цього дня заупокійні панахиди над тілом звершували; митрополит Львівський Макарій з духовенством УАПЦ, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило з духовенством, єпископ Чернівецький і Кіцманський Марк, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло.

Увечері, о 18.00 год. ректор Академії очолив велику панахиду над покійним митрополитом. Ректору співлужили викладачі ЛПБА та священики, що приїхали віддати шану пам’яті.

26 жовтня зранку Божественну Літургію та чин похорону в академічному храмі очолив митрополитт Львівський і Сокальський Димитрій. Йому співслужило 10 архієреїв УПЦ КП та священики Львівської, Дрогобицької та Рівненської єпархій. Після чого владика-митрополит виголосив проповідь про важливість, неповторність і значущість постаті митрополита Євсевія.

Після останнього цілування тіло покійного владики на прохання митрополита Макарія (УАПЦ) перенесли у Свято-Успенський кафедральний собор, де він був 28 років настоятелем. Там Владика Димитрій очолив літію, а настоятель собору прот. Ігор Бурмило виголосив проповідь.

Із Успенського собору траурна процесія відправилась до місця вічного спочинку митрополита Євсевія – до родинного гробівця на Янівському кладовищі у м.Львові.

Детальнішу інформацію про похорон митрополита Євсевія можна прочитати на порталі “Град Лева”.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія