Студент ЛПБА Данилів Іван взяв участь у мультидисциплінарному Семінарі «Вступ до лікарняного капеланства» у м. Києві
грудня 17, 2019  |  Автор: Назар Лозинський  |  Статті

78742114 2630496600390918 6474173989060083712 o 150x150 Студент ЛПБА Данилів Іван взяв участь у мультидисциплінарному Семінарі «Вступ до лікарняного капеланства» у м. КиєвіВпродовж 09-12 грудня 2019 року з благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія керівник Реабілітаційного єпархіального відділу, лікар-психіатр, психотерапевт, кандидат медичних наук, доцент кафедри психіатрії і психотерапії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, ієрей Сергій Кирилюк та магістрант 6-го року навчання Львівської Православної Богословської Академії  Іван Данилів взяли участь у першому блоці Навчального Семінару «Вступ до лікарняного капеланства» у м. Києві, організованого спільно  Київською Православною Богословською Академією та Національною Медичною Академією Післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

Семінар «Вступ до лікарняного капеланства» є переривчастим навчальним мультидисциплінарним Проектом, спрямованим на формування першої міжконфесійної ґенерації навчаючих викладачів (тренерів – супервізорів) з капеланства у системі Закладів Охорони Здоров’я (ЗОЗ).

Від КПБА в заході взяли участь проректор з наукової роботи прот. Віталій Клос та доцент кафедри богослів’я, викладач прот. Павло Мельник. В перший день навчання з привітальним словом виступив проректор з наукової роботи прот. Віталій Клос та керівник управління соціального служіння ПЦУ капелан Сергій Дмитрієв. Тематично цей Семінар було поділено на дві структурно – інформаційні частини: історично – організаційну та медичну.

В перший та четвертий день навчання керівник заходу, завідувач кафедри контролю якості і стандартизації лікарських засобів Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, голова Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦІРО, д.фарм.н., Старший Пастор Протестантської Церкви Сергій Убогов розповів про Біблійні та історичні аспекти становлення і розвитку капеланства у сфері охорони здоров’я, законодавчі аспекти впровадження капеланства в системі охорони здоров’я України та нормативні засади душпастирської діяльності капеланів у сфері охорони здоров’я.

Впродовж другого та третього днів Семінару «Вступ до медичного капеланства» виступила голова благодійного фонду допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза» Андріїшин Людмила Іванівна з м. Івано – Франківська. Лектор розповіла про організацію та надання паліативної допомоги, аспекти проживання болю у паліативних пацієнтів за принципом «повноцінне якісне життя до останнього дня» та аспекти налагодження первинного психологічного контакту з особою, якій повідомили наявність невиліковного захворювання.

Особливо цінною, на думку учасників Семінару від Львівсько – Сокальської єпархії, була практична частина медичного блоку, а саме – моделювання першої зустрічі з невиліковно хворою людиною, в часі якого учасники – капелани змогли відчути увесь спектр можливих емоцій (жах, біль, страх, сум тощо) та випрацювати адекватні помічні форми надання першої вербальної допомоги потребуючій людині.

Також, в часі неформальних комунікацій, досягнуто домовленості з керівником управління соціального служіння ПЦУ капеланом Сергієм Дмитрієвим про видання у першому кварталі 2020 року типографським способом напрацювань мультидисциплінарної Команди Львівсько – Сокальської єпархії та кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО з Пастирського богослов’я – «Клінічне душпастирство: порадник з діагностики у психіатрії (для капеланів у закладах охорони здоров’я)» за авторства д.мед.н., професора Фільца О.О., митрополита Димитрія (Рудюка) та ієрея Сергія Кирилюка.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія