Студенти ЛПБА відвідали історичні місця Черкащини
червня 1, 2019  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті

DSC 0379 150x150 Студенти ЛПБА відвідали історичні місця Черкащини“Відвідай землю Тараса і Богдана” або “Золота підкова Черкащини”

Під такою назвою з благословення Владики Димитрія митрополита Львівського і Сокальського та Ректора ЛПБА митр. прот. Ярослава Ощудляка, студенти Львівської духовної школи 21-25 травня мали чудову можливість звершити пізнавальну подорож історичною Черкащиною і побувати в її духовних центрах (монастирях, храмах), помолитися за мир і подякувати за ще один рік навчання в стінах ЛПБА.

Після молебня в академічному храмі паломники отримали благословення освяченою водою від декана богословського факультету ЛПБА прот. Назарія Лозинського.

Цьогорічна подорож була особливою тим, що учасниками стали майбутні священики, а сьогодні студенти ЛПБА, які будуть проповідувати Євангеліє по всій Україні, і, можливо, Господь когось покличе у козацький край, який багатий історією, звичаями і культурою. Черкащина відома, як багата земля на такі відомі постаті: преп. Макарій Канівський, Св. Лука Кримський, митрополит Йосиф Нелюбович-Тукальський, Т. Шевченко, Б. Хмельницький, М. Залізняк, І. Підкова, С. Кішка, Я. Шах, В. Симоненко, І. Нечуй-Левицький, В. Чорновіл, М. Негода. Та багато відомих отців, мучеників, особистостей, які творили історію Церкви і держави, віддавали своє життя і продовжують його віддавати за незалежність і свободу.

Подорож була насичена: Канів, Черкаси, Чигирин, Суботів, Медведівка, Мельники, Тальне, Легедзено, Умань.

Метою подорожі було вшанувати пам’ять Т. Шевченка в день його перезахоронення, а Церква цього дня святкує перенесення мощей св. Миколая. 22 травня 1861 р.  тіло померлого Тараса з Петербурга привезли до Канева і похоронили на горі Чернечій (гора, на якій були монастирі і жили ченці).

Свята Літургія 22 травня в храмі Покрови Богородиці м. Канева, що під Чернечою горою, стала початком доброї справи і подяки Богові за все. В підніжжі храму знаходяться пам’ятні знаки  на честь Українських гетьманів І. Підкови (якого вбили у м. Львові), С. Кішки, Я. Шаїха. Хресним ходом піднялися на чернечу гору до місця спочинку Т. Шевченка, де з представниками влади, гостями, і студентами помолилися за упокоєння душі спочилого Тараса. Студенти нашої духовної школи  молилися і над берегом Дніпра  лунали слова “Христос Воскрес” і “Вічная пам’ять”.  Цікавою першою екскурсією був музей Т. Г. Шевченка та відвідання Успенського храму (церква відспівування Т.Шевченка 1861р.).

Наступним етапом паломництва стало обласне місто Черкаси, відбулося багато зустрічей і знайомств. У Свято-Троїцькому Соборі відслужили молебень  за здоров’я і щасливу подорож. Також помолилися Михайлівському Соборі в якому спочивають мощі прп. Макарія Канівського. Всі подорожуючі мали можливість помилуватися панорамою міста Черкаси, річки Дніпро і з пагорба “Слави” подивитися на чудову встелену квітами розквітлу “Долину троянд”. Наступного дня ще цікавіше, бо після ранкової молитви і прощання з добрими людьми нас чекає козацька столиця – Чигирин.

Успішно і пізнавально відвідали музей Б.Хмельницького, резиденцію гетьмана, яка була відбудована в часи В. Ющенка, помолилися в церкві Св. Петра і Павла (кафедра митр. Йосифа Нелюбовича-Тукальського),  яка була відбудована і освячена Патріархом Філаретом в 2007 році 12 липня. Піднялися на замчище (Богданову гору), на якій знаходиться пам’ятник Б. Хмельницькому і захисна фортеця – Бастіон Дорошенка, з цього прекрасного місця – гори видно весь Чигирин і річку Тясмин, з усіх-усюд стеляться соснові ліси.

Корисною для молодих студентів і була зустріч з о. Василем, настоятелем храму Чигиринської Божої Матері, отець з життєвим досвідом і своєю працею розповів,  як йому з парафіянами доводилося  боронити віру Православну, захищати храм, ікони і навіть власне життя. В Чигирині також відвідали музей Середнього Подніпров’я.

Продовження по Чигиринщині стали історичні місця Холодного Яру, і першими з них є с. Суботів – Ільїнська Церква, усипальниця гетьмана Б. Бмельницького. Після споживання водички з трьох криниць прибули в с. Медведівка, батьківське село М. Залізняка та продовжили рухатись по Холодному Яру до могили повстанців В. Чучупаки та інших повстанських патріотів. Відвідали Мотронинський монастир в якому Т. Шевченко, молився і на подвір’ї монастиря писав картини, далі нас чекає Хутір Буда, 100-літній дуб М. Залізняка, братська могила, в якій упокоюються  86 вбитих 1043р. 18 червня жителів села. Помолилися за їх спокій, відвдали з молитвою і тропарем Пасхи “Христос Воскрес”, Церкву Св.  Петра Калнишевського (Гетьмана України), та помолилися біля пам’ятника “Небесної Сотні”, який  вперше був споруджений після розстрілу на Майдані саме в Холодному Яру.

В останній день паломництва помолилися в храмі Св. Ап. Петра і Павла м. Тальне, піднялися на величну дзвіницю, подзвонили в дзвони. На могилі воїна волонтера помолилися за упокоїння душі спочилого Миколи Шевченка, відомого бійця не тільки на Черкащині, Майдані, Луганську, Донецьку, Харкові, Львові і навіть в с. Оброшино, який приїздив на Галичину, лікувався, ділився досвідом, спілкувався з молоддю, волонтерами. Саме 24 травня в день пам’яті Рівноап Кирила і Мефодія, була 3-тя річниця після його смерті.

Наступною несподіванкою був Тальнівського р-н с. Легедзено “Трипільської культури”. І підсумувала нашу подорож “Софіївка” або “Софіївский парк” в м. Умані, де ми відпочили, побачили надзвичайно красиву природу, фонтани, лебеді, золоті рибки, водоспади, різні загатки природи які з любові Богом створені для нас людей.

Дякуємо Богові, Пресвятій Богородиці, Святителю Миколаю, покровителю всіх подорожуючих за цікаву подорож, щасливу дорогу, гарний молитовний настрій та повернення додому з Богом.

Ми вдячні Владиці Димитрію і о.Ректору за молитви і благословення для всіх подорожуючих отців і студентів. Дякуємо отцям і жертводавцям, які посприяли жертвою цю подорож. А також отцям священикам о. Сергію (м.Канів); о. Андрію (м. Черкаси – благочинному Черкаського р-ну); о.Олександру (м. Чигирин); о. Володимиру (с.Суботів – благочинному Чигиринського р-ну); о. Михайлу (м.Тальне); о. Андрію (с. Мушурів); о. Іоану (протодиякону). Велика вдячність генеральному директору Заповідника Б. Хмельницького в м. Чигирині – В.І.Полтавцю, директору і заступнику музею Т.Шевченка, всім екскурсоводам, парафіянам, людям доброї волі, що молитвою і гостинністю прийняли подорожніх (нагодували, напоїли, дали своє житло).

прот. Андрій Лотоцький

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія