Студенти відвідали Музей визвольної боротьби України
грудня 7, 2015  |  Автор: прот. Михаїл Сивак  |  Статті

PC070044 150x150 Студенти відвідали Музей визвольної боротьби України7 грудня 2015 року студенти 1 та 3 курсу Львівської Православної Богословської Академії з благословення Його Високопреподобія, ректора ЛПБА УПЦ КП прот. Ярослава Ощудляка під керівництвом викладача ЛПБА Олега Костіва відвідали музей “Визвольної боротьби України”.

Спочатку студенти побували на виставці “Отець Михайло Вербицький – творець національного гімну України” присвячена 200-річчю з дня народження.

На виставці було репрезентовано документальні пам’ятки – свідчення відомих і невідомих сторінок життя творця Гімну України отця Михайла Вербицького (1815-1870). Показано його роль у духовному відродженні Галичини у XIX ст. та в об’єднанні громадян України в часи важких випробувань.

На виставці експонується біля 100 експонатів. Серед них: портрети  о. Михайла різних майстрів; копії документів з сімейного архіву п. Андрія Вербицького, праправнука о. М. Вербицького; документи Центрального державного історичного архіву України у Львові, зокрема витяги з Метричних книг народження, одруження, смертей сіл Завадова, Залужжя, Стрілок 1850-1856 рр., які містять офіційні дати періоду перебування о. М. Вербицького на посаді адміністратора в церквах цих парафій; партитури пісень записані власноручно композитором о. М. Вербицьким; світлини про вшанування пам’яті о. М. Вербицького; стародавні речі, віднайдені у церквах перших парафій о. М. Вербицького: ікони, стародруки, хрести, підсвічники, лампадки, саморобні вервечки, церковні ризи та вишукані церковні прикраси.

Студенти змогли відкрити для себе багато цікавого з життя о. М. Вербицького. Автори виставки Світлана Кочергіна і Ганна Папірник показали о. Михайла не тільки як священика і композитора, але і як активного громадського діяча Західної України.

На завершення студенти змогли побачити родовід о. Михайла, який представив праправнук о. М. Вербицького п. Андрій Вербицький. На завершення цієї виставки був проспіваний головний музичний твір о. Михайла Вербицького – Гімн України “Ще не вмерла України”.

Проте на цьому для студентів похід у музей не закінчився. Усі пройшли у експозицію музею, де могли побачити різні документальні матеріали, а також речі, пов’язані з визвольною боротьбою українців у ХХ ст. Студенти уважно розглядали світлини, документи, зброю, вбрання захисників нашої вітчизни, а також слухали цікаві історії оповідача про боротьбу українського народу у ХХ ст.

Ця експозиція була цікава тим, що за одну годину студенти могли почерпнути багато інформації про Українських Січових Стрільців, Українську Народну Раду, Західно-Українську Народну Раду, Організацію Українських Націоналістів, Українську Повстанську Армію і наочно побачити життя і побут, вбрання, зброю українців різних військ. Також студенти дізналися багато цікавого про українців, які бажали створити незалежну державу, таких як: Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Микола Міхновський, Семен Петлюра, Євген Коновалець, Степан Бандера, Роман Шухевич, Августин Волошин та багато інших.

Усі студенти були задоволені відвідуванням музею, адже дізналися більше про творця Гімну України о. Михайла Вербицького, а також про визвольну боротьбу українського народу у ХХ ст.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія