СВІЧА ПАМ”ЯТІ
грудня 6, 2013  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події

1 150x150 СВІЧА ПАМЯТІ5 грудня студенти ЛПБа мали змогу долучитись до царства мудрого й красивого, правдивого і цінного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього слова – слова геніїв і справжніх Українців Василя Стуса та Лесі Українки.

Саме під загальною темою “Свіча пам”яті” у відбувся літературний вечір, присвячений 100-літтю з дня смерті Лесі Українки та 75-літтю з дня народження Василя Стуса.

Зі вступним словом виступив організатор і керівник заходу, викладач ЛПБА свящ. Назарій Лозинський. Він пояснив, що поєднання в одному вечорі цих двох митців є символічним. Адже обоє вони любили Україну, жили Україною і не зреклись України, не зважаючи на жодні обставини життя. після цього о. Назарій запалив символ цього вечора – вогонь пам”яті.

Ведучими заходу були студенти 5 курсу ЛПБа Кот Григорій та Жураківський Володимир, які розповідали студентам про нелегкі життєві шляхи класиків.

Поміж біографічними даними студенти Костів Олег, Мацевко Іван, Процак Ігор, Кудовба Любомир, Жук Андрій та Чемерис Іван декламували як ніколи актуальні патріотичні вірші поетів.

Після цього свящ. Назарій Лозинський зачитав кілька знакових творів Лесі Українки: “Що дасть нам силу?”, “У пустині” та “І ти колись боролась, мов Ізраїль…”.

На закінчення літературного вечора в”язанку віршів Василя Стуса виконали актриси Першого львівського театру для дітей та юнацтва Наталя і Тетяна Алексеєнко. Також вони виконали постановку на вірші із інтимної лірики Лесі України.

“Для чого ми проводимо такі літературні вечори? Для того, щоб навчитись чути пісню людського серця, чи воно радіє, чи плаче як скрипка. Тільки тоді, коли будемо вміти торкатись цих потаємних струн душі, будемо добрими священиками”, – такими словами о. Назарія закінчився літературний вечір.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія