Святкування у Чернівецькому університеті
лютого 13, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події

22 Святкування у Чернівецькому університеті11-12 лютого Свята Православна Церква вшановує пам’ять трьох великих вселенських учителів і святителів - Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого. Саме у цей день Чернівецький національний університет відзначає престольне свято свого храму.

О 16 годині преосвященний Нестор, єпископ Тернопільський та Бучацький напередодні дня пам’яті Трьох вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого очолив всенічне бдіння у Трьохсвятительському храмі Чернівецького національного університету.

p2113084 500 Святкування у Чернівецькому університеті12 лютого 2011 року в день пам’яті трьох святителів ректор КПБА преосвященний Епіфаній, єпископ Переяслав-Хмельницький та Бориспільський у співслужінні єпископів Тернопільського і Бучацького Нестора та Чернігівсько і Ніжинського Іларіона, ректорів духовних навчальних закладів та чисельного духовенства, викладачів і випускників богословського відділення у священному сані з нагоди престольного свята звершили Божественну Літургію. Зокрема розділити радість храмового свята до Чернівців прибули делегації Львівської Православної Богословської Академії у складі ректора – доцента прот. Ярослава Ощудляка та викладачів прот. Віктора Феденьківа і Лозинського Н.І., Волинської духовної семінарії у складі ректора – прот. Ігоря Швеця та проректора Лозовицького В. М. , Чернівецької єпархії УПЦ КП на чолі з архімандритом Марком (Марковським), Кіцманської єпархії УПЦ КП на чолі з прот. Іоаном Чокалюком.

Цього дня університетський храм був перевовнений молільниками; за святковим богослужінням Святих Христових Таїн причастилось близько сотні осіб.

Після запричасного стиха проповідь на євангельську тему виголосив викладач гоміленики протоієрей Миколай Марусяк.

Після уставного молебня, який було відслужено після Божественної Літургії, з повчальним словом до присутніх звернувся преосвященний Епіфаній, який відзначив у своєму слові роль духовного життєвого подвигу трьох Святителів.

Після проповіді Преосвященного Владики-ректора до присутніх у храмі архієреїв, священнослужителів, студентства та усіх вірян з вітальним словом звернувся настоятель храму доц. прот. Микола Щербань. Зокрема, отець-завідувач щироседечно подякував усім гостям, які, залишивши усі свої справи, прибули до Чернівців для того, щоб молитовно розділити радість храмового свята нашого університету.

Також зі словами вдячності отець-завідувач звернувся до ректора Львівської православної богословської академії прот. Ярослава Ощудляка та ректора Волинської Духовної Семінарії прот. Ігоря Швеця, які на чолі делегацій своїх духовних шкіл також прибули на свято до Чернівців.

На згадку усім присутнім гостям було вручено подарунки – автентична кераміка буковинських майстрів з видами нашого прекрасного краю та міста.

По завершенні святкового богослужіння було зроблено пам’ятну світлину.

За матеріалами ЧНУ ім. Ю.Федьковича

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія