Свято-Миколаївські храми Львівсько-Сокальської єпархії
грудня 20, 2010  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Інше, Церковна історія  |  Єпархія, храми

чудеса 2 Свято Миколаївські храми Львівсько Сокальської єпархіїПерелік храмів, посвячених на честь святителя і чудотворця Миколая у Львівсько-Сокальській єпархії УПЦ КП

1. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Гончарівка Золочівського р-ну Львівської обл.)

У 1911 році за проектом архітектора Михайла Ковальчука було збудовано семикупольну тридільну церкву. Особливої уваги заслуговують ікона Святителя Миколая в окладі (XIX ст.) та іконостас з великими іконами Богородиці й Ісуса Христа. Також в церкві діють: хор, сестринство, недільна школа.

Настоятель: Стецик Володимир Степанович, ієрей.

2. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Великий Любінь Городоцького р-ну Львівської обл.)

Ця мурована хрестоподібна п’ятикупольна церква збудована в 1993 році за ініціативою ієрея Андрія Сідляра коштом добровільних пожертв парафіян. Під опікою церкви перебуває каплиця у приміщенні санаторію. Храм вміщає 500 осіб.  Також  при церкві діє недільна школа.

Настоятель: Сідляр Андрій Михайлович,  протоієрей.

3. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Андріївка Буського р-ну Львівської обл.)

Збудована в 1913 році коштом добровільних пожертв п. Кароліни Шнель та парафіян. Храм вміщає 500 осіб. Під опікою церкви перебуває каплиця Покрови Пресвятої Богородиці та копія Белзької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. У 1985-1995 роках в церкві було проведено внутрішні та зовнішні ремонти. При храмі діють: сестринство, хор та недільна школа.

Настоятель: Кухар Михайло Іванович, протоієрей.

4. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Воронів Сокальського р-ну Львівського обл.)

Мурована однокупольна тридільна церква збудована в 1990 році коштом добровільних пожертв парафіян. Церква вміщає 120 осіб. При храмі діє хор.

Настоятель: Магора Тарас Федорович, ієрей.

5. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Гребінці Жовківського р-ну Львівської обл.)

Церква збудована  в 1889 році коштом добровільних пожертв церковного комітету і парафіян. Має вигляд триверхої будівлі з двома захристіями з боків. Вміщає 400 осіб. При церкві діють хор та сестринство.

Настоятель: Кіндрат Стефан Петрович, митрофорний протоієрей.

6. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Давидів Пустомитівського р-ну Львівської обл.)

Збудована за ініціативою ієрея Григорія Манюка та коштом добровільних пожертв парафіян у 1991 році. Церква під двосхилим дахом, увінчана маківкою. При церкві діють: хор, сестринство, недільна школа, дитячий хор.

Настоятель: Манюк Григорій Омелянович, митрофорний протоієрей.

7. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Дроздовичі Городоцького р-ну Львівської обл.)

Однокупольна тридільна з півкруглою апсидою церква була збудована в 1903 році. Вона вміщає 600 осіб. У храмі є різьблений, золочений іконостас. При церкві діють: недільна школа, хор, сестринство.

Настоятель: Лупій Іван Іванович, ієрей.

8. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Залижня Сокальського р-ну Львівської обл.)

Дерев’яна однокупольна  хрестоподібна церква зведена у другій половині XVIII ст. Храм вміщає 120 осіб. Остання реставрація церкви припадає на 1989 рік. При церкві діє хор.

Настоятель: Ониськів Василь Дмитрович, ієрей.

9. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Княже Сокальського р-ну Львівської обл.)

Збудована в 1782 році коштом Ігнатія Цетнера і добровільних пожертв громадян. Церква вміщає 359 осіб.  У церкві є  ікона Святого Онуфрія (XVIII ст.). При храмі діють: хор, братство.

Настоятель: Фещук Олександр Миколайович, ієрей.

10. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Кукезів Камянко-Бузького р-ну Львівської обл.)

Однокупольна хрестоподібна церква побудована в 1927 році коштом добровільних пожертв громадян. Вміщає 500 осіб. Останні ремонти тут проводились в 1998 році. При храмі діють: недільна школа, хор, сестринство.

Священики, які служили у храмі: Іоаким, Іоанн, Симеон (+1711), Іоанн, Феодор Терлецький (+1752), Іоанн Терлецький (+1771), Іоанн Манчевський (+1771), Еміліан Корончевський (+1772), Яків Кострицький (+1777), Євстахій Іваницький (+1786), Іоанн Пасецький (+1802), Іоанн Терлецький (+1814), Іоанн Децикевич (+1854), Іоанн Дигдалевич (+1894), Георгій Концевич (+1900), Теофіл Мусій (+1920), Матвій Демчук (+1959), Іоанн Боднар (+1967), Теодор Кузим (+1970), Олексій Білевич (+1982), Іван Кривий, Володимир Сахарук.

Настоятель: Ховзун Василь Іванович, митрофорний протоієрей.

11. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Лівчиці Городоцького р-ну Львівської обл.)

Збудована коштом добровільних пожертв парафіян у 1938-1989 рр. за проектом архітектора Олександра Пежанського. Вміщає 600 осіб. Остання реставрація храму припадає на 1994 рік. При церкві діють хор та сестринство.

Настоятель: Жигало Іван Миколайович, митрофорний протоієрей.

12. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Нове Село Городоцького р-ну Львівської обл.)

Ця дерев’яна  однокупольна церква збудована в 1924 році за проектом Олександра Лушпинського. Вміщає 350 осіб. При церкві діють: недільна школа, хор, сестринство.

Настоятель: Кравець Богдан Миколайович, митрофорний протоієрей.

13. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Тадані Кам’янко-Бузького р-ну Львівської обл.)

Церква збудована в 1876 році коштом пожертв парафіян. Останні ремонтні роботи тут проводились у 1996 році. В церкві знаходиться різьблений, золочений іконостас XIX ст. При храмі діють: недільна школа, хор, сестринство.

Настоятель: Сильвестр Нестор Миколайович, протоієрей.

14. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Тартаків Сокальського р-ну Львівської обл.)

Цей храм збудовано в 1993 році. Вміщає 80 осіб. Останній ремонт проведено в 1998 році. При церкві діють: хор, братство Андрія Первозванного.

Настоятель: Кісілевич Михайло Михайлович, ієрей.

15. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Честині Камянко-Бузького р-ну Львівської обл.)

Хрестоподібна однокупольна будівля збудована в 1906 році за проектом Василя Нагірного коштом добровільних пожертв парафіян. Вміщає 500 осіб. Останні внутрішні оздоблення храму проводились в 1998 році.

Настоятель: Салабай Микола Іванович, митрофорний протоієрей.

16. Церква Святителя і Чудотворця Миколая (с.Ясенів Бродівського р-ну Львівської обл.)

Церкву збудовано в 1818 році. Під її опікою знаходиться  каплиця з джерелом для освячення води. Предметом особливого шанування в храмі є запрестольна ікона Пресвятої Богородиці (XVII ст.). Біля церкви споруджено пам’ятний хрест до 2000-ліття Різдва Христового. При церкві також діють: недільна школа, хор, сестринство.

Настоятель: Парфанюк Іван Йосипович, митрофорний протоієрей.

17. Церква Перенесення Мощей Святителя Миколая (м.Белз Сокальського р-ну Львівської обл.)

Церква збудована в 1926 році за проектом архітектора Калікста Крижановського. Ця мурована будівля в готичному стилі вміщає 800 осіб. У храмі є копія Белзької чудотворної ікони Божої Матері. Остання реконструкція храму проводилась в 1989 – 1997 рр. При церкві діють хор та недільна школа.

Настоятель: Ковальчук Іван Григорович, митрофорний протоієрей.

18. Церква Перенесення Мощей Святителя Миколая (с.Войславичі Сокальського р-ну Львівської обл.)

У 1944 році було знищено стару дерев’яну церкву, на місці котрої в 1993 році було побудовано Церкву Перенесення Мощей Святителя Миколая. У церкві є переносна ікона Св. Миколая (1850р.), а також іконостас, встановлений у 1999 році. Храм опікується могилою козаків, має свою недільну школу та хор.

Настоятель: Суслик Василь Іванович, митрофорний протоієрей.

19. Церква Перенесення Мощей Святого Миколая (с.Новий Ріпнів Буського р-ну Львівської обл.)

Цей храм збудовано в 1992 році коштом добровільних пожертв парафіян та за підтримки мецената п. Миколи (Кривий Ріг).  Церква вміщає 200 осіб. При церкві діють хор, сестринство та недільна школа, в котрій вивчають уроки етики та християнської моралі.

Настоятель: Боднар Ігор Михайлович, протоієрей.

20. Церква Перенесення Мощей Святого Миколая (с.Стремільче Радехівського р-ну Львівської обл.)

Ця дерев’яна хрестоподібна однокупольна церква збудована в 1919 році. Вона вміщає 300 осіб. Під опікою парафії перебуває криниця Мучеників-Маккавеїв. Предметом особливого шанування є ікона Тайної вечері (XVIII ст.). При церкві діють сестринство, хор та недільна школа.

Настоятель: Дорош Михайло Олександрович, ієрей.

21. Церква Перенесення Мощей Святого Миколая (м.Сокаль Львівської обл.)

Первісна церква була збудована у першій половині XVI ст. Після спалення Сокаля  татарами, храм  відреставровано в 1964 році. Саме в цьому храмі майбутні уніатські священики таємно підписали акт про намір приєднатися до Риму. У 1990 році довкола церкви була організована  православна  громада. А до того часу храм функціонував як музей. Остання реставрація церкви проводилась у 1971-1975 рр. архітекторами Ігорем Старосольським та Валентиною Пашиною. Саме тоді було відтворено куполи та добудовано ризницю. Особливого шанування в храмі заслуговує копія чудотворної ікони Почаївської Божої Матері. Весь орнамент, ікони, іконостас з усіма атрибутами — сучасні. При церкві діють: сестринство, хор та недільна школа.

Настоятель: Назар Михайло Петрович, протоієрей.


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія