У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференція
травня 26, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події, Статті  |  Академія, Владика Димитрій

кон1 У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференція26 червня 2001 року з благословення Високопреосвященнішого Димитрія митрополита Львівського і Сокальського у Львівській православній богословській академії відбулась ІІІ міжнародна наукова конференція «ЛЬВІВСЬКЕ СТАВРОПІГІЙСЬКЕ УСПЕНСЬКЕ БРАТСТВО В ДУХОВНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНІ», присвячена 425-літтю надання Львівському Ставропігійському братству Патріаршої Ставропігії. Конференцію спільно із ЛПБА організував Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України.

кон 11 У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференціяСеред доповідачів були такі поважні науковці як проф. Володимир Александрович, доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України; Вітольд Бобрик, кандидат історичний наук, адьюнкт Підляської академії в Сєдльцах (Польща); Вікторія Любащенко, доктор філософських наук, провідний науковий співробітник Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, колишня викладач ЛПБА; Володимир Галик, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка; Галина Гнатищак, кандидат філософських наук, старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін Львівського інституту менеджменту, викладач ЛПБА та інші.

кон 21 У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференціяНа превеликий жаль з об’єктивних причин не всі автори доповідей змогли прибути на конференцію. А це науковці з Варшави, Ряшева, Рівного, Луцька, Дрогобича, Нововолинська. Їх доповоді серед інших увійшли до богословського збірника ЛПБА “Апологет”.

Розпочалась конференція із молебня в храмі свят. Іоана Золотоустого. Молебень звершив інспектор ЛПБА митр. прот. Василь Ховзун у співслужінні намісника Свято-Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря ієром. Юліана (Гатали). Після молебня о. Інспектор звернувся до присутніх зі словом привітання від імені ректора та всієї повноти Академії, бажаючи учасникам конференції плідної праці і багатих плодів.

кон 41 У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференціяПісля молебня усі зібрались у аудиторії та після уставного співу тропаря Пасхи приступили до наукової праці. Першим із вітальним словом і благословенням виступив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк). У своєму виступі Владика наголосив на важливості обраної для вивчення теми, адже релігійна ситуація у XVI-XVII стт. у багатьох аспектах нагадує сьогодення. Тому відносини між братчиками та ієрархією у ці складні історичні часи потребують ґрунтовного вивчення та аналізу. Митрополит Димитрій висловив сподівання, що надалі такі важливі конференції збиратимуть більшу аудиторію, зокрема тих, кому це особливо потрібно — студентів і викладачів ЛПБА.

кон 62 У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференціяПісля виступу Владики Митрополита із вітальним словом до присутніх звернувся проф. В.Александрович, який висловив вдячність ректору ЛПБА прот. Ярославу Ощудляку за допомогу в організації конференції, а особливо у виданні збірника матеріалів. І, як своєрідну подяку та вияв поваги, подарував Високопреосвященнішому митрополиту Димитрію та бібліотеці ЛПБА свою нову монографію “Покров Богородиці. Українська середньовічна іконографія”.

кон 51 У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференціякон 7 У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференціякон 8 У ЛПБА відбулась ІІІ міжнародна наукова конференціяДалі наукова робота продовжилась у звичайному руслі — доповіді, дискусії та обговорення, які переривались перервою на каву.Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія