У ЛПБА відбувся концерт, присвячений І.Я.Франку
жовтня 27, 2016  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті

DSC 1140 1024x681 150x150 У ЛПБА відбувся концерт, присвячений І.Я.Франку27 жовтня 2016 року у Львівській православній богословській академії відбувся мистецький захід, присвячений 160-літтю із дня народження та 100-літтю із дня смерті Івана Франка.

Під керівництвом викладачів Академії студенти підготували сценарій свята. Розповідали біографію генія, декламували вірші, співали пісні на слова Каменяра, ставили сценки. Вів мистецький захід прот. Назарій Лозинський.

Поважними гостями мистецького заходу були: народний артист України Максимчук Святослав Васильович, який процитував окремі фрагметі щоденника Івана Франка, розповів про свою франкіану та продекламував його вірші, а також директор Львівської спеціалізованої школи із поглибленим вивченням французької мови №37 Оверко Володимир Петрович, який розповів маловідомі цікаві факти із життя Івана Франка.

Музичний супровід пісенних виступів виконував студент-заочник ЛПБА Андрій Микуш та концертмейстер Львівської державної музичної школи №7 Зоряна Куземко.

Також у святі взяла участь студентка ЛНУ ім. І.Франка Юлія Гейсун.

Разом зі студентами співали і викладачі прот. Назарій Лозинський та Олег Костів. Хорові виступи готували викладач церковного співу Оксана Кудовба та регент академічного хору Любов Кобилецька.

Із заключним словом виступив ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк, який подівся своїми враженнями від виступів, розповів, як старі священики (ще довоєнного періоду), котрих він знав, розповідали про ставлення до І.Франка у церковних колах польського Львова, згадав своє перше знайомство із творчістю Каменяра та побажав усім подальших успіхів і Божого благословення. На завершення учасники проспівали многоліття іменинникам серед викладачів та студентів, які носять ім’я св. мч. Назарія Римлянина.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія