У ЛПБА відбувся круглий стіл
листопада 16, 2013  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті

1.1 150x150 У ЛПБА відбувся круглий стіл11 листопада 2013 року у Львівській православній богословській академії з ініціативи кафедри церковної історії, а зокрема секретаря Вченої ради ЛПБА прот. Любомира Хомина, відбувся круглий стіл на тему: «Просвітницька праця святих Кирила і Мефодія». У роботі взяли участь викладачі і студенти ЛПБА.

Роботу засідання очолив ректор ЛПБА, завідувач кафедри богослів’я, к.б.н. доцент митр.прот. Ярослав Ощудляк, який звернувся до присутніх із вітальним словом, у якому  зазначив, що усі види наукової діяльності є необхідними та важливими для студента духовної школи. І одним із таких наукових заходів якраз і є круглий стіл, тим паче, що основна його тема є вкрай актуальною та цікавою для нашої території, яка входила до складу Моравського князівства, де вели свою працю свв. рівноапостольні Кирило і Мефодій.

Наступним виступив отець Любомир. У своїй доповіді він акцентував свою увагу, власне, на основній темі засідання, вказавши, що наш захід присвячений до 1150-ліття створення слов’янської азбуки, показав напрямки наукової роботи у ньому та закликав учасників до участі у дискусії. Співдоповіді на дану тематику виголосили студенти 5 курсу ЛПБА: Жураківський Володимир – “Створення слов’янської писемності” та Венгрин Іван – “Перекладацька  діяльність свв. Кирила і Мефодія”. У них доповідачі зазначили, що стосовно перекладацької діяльності слов’янських першовчителів, можна сміливо говорити, що свв. брати Кирило і Мефодій викону­вали Божу волю, яка виявилась святим апостолам при зішесті на них Святого Духа, коли вони одержали дар промов­ляти рідними мовами різних народів для успішнішої проповіді Христової віри. Для свого становлення кожна церква потребує Святого Письма і богослужбових книг рідною мовою. Розуміючи це як запоруку успішної проповіді серед  язичників-слов’ян,  святі брати  Кирило і Мефодій вирішують здійснити переклад Святого Письма і богослужбових книг на зрозумілу для усіх слов’янських племен мову. Що дало змогу швидкої християнізації слов’янсиких народів і утвердження Христової Церкви на їхніх територіях.

Студент 5 курсу Ведміцький Володимир виступив із доповіддю “Місіонерська діяльність слов’янських першовчителів”, наголосивши, що місіонерська діяльність свв. Кирила і Мефодія є одним з  найважливіших періодів  в історії творення духовності і освіти всього слов’янського світу. Адже людям , які сиділи в пітьмі багато років  було даровано світло  Христової віри, завдяки солунським братам.

Під час роботи круглого столу велися дискусії, піднімалося багато питань, що стосуються подвигів та трудів просвітителів слов’ян. У підсумковому слові прот. Любомир Хомин зауважив на недостатній розробці церковною історіографією багатьох моментів  діяльності  слов’янських  першовчителів,  зауваживши, що це велике наукове поле для майбутньої праці. На завершення засідання отець-ректор подякував усім учасникам, за активну участь у науковому заході та висловив сподівання, що така наукова діяльність матиме позитивний розвиток.

студент 5 курсу Венгрин Іван

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія