У Львівській православній богословській академії вшанували М.С.Грушевського
вересня 29, 2016  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Кафедра Церковної Історії, Церковна історія

DSC 0339 1024x681 150x150 У Львівській православній богословській академії вшанували М.С.Грушевського29 вересня 2016 року виповнилось 150 років з дня народження українського історика, громадський та політичного діяча Михайла Сергійовича Грушевського. З цієї нагоди у Львівській православній богословській академії відбулася студентська конференція на тему Становлення української державності на початку ХХ ст.”, організована кафедрою церковної історії.

Розпочався захід із вступного слова завідувача кафедри церковної історії ЛПБА прот. Петра Політила, у якому він наголосив: “У кожного роду є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української культури, політичної думки і дій останніх двох століть, безперечно, належали Тарас Шевченко, Іван Франко, Михайло Грушевський. І самеГрушевський, не тільки писав історичні праці, але й сам, творив історію, – він був творцем українського життя. Для України він дав незвичайно багато: розвинув українську науку до європейського рівня, поширив нові думки, наблизив нас до західної культури, і надихнув громадянство новим духом, новим життям”.

Конференцію продовжили студенти різних курсів, які виступили із доповідями: “Юність та зрілість Михайла Грушевського”, “Діяльність М.С. Грушевського на чолі Центральної Ради”, “Творча спадщина Грушевського”, “Наукова та культурна діяльність Михайла Грушевського” та інші. У своїх доповідях студенти зазначили, що ім’я Михайла Сергійовича Грушевського – це ім’я академіка Всеукраїнської Академії Наук, академіка Академії наук СРСР, колишнього голови Центральної Ради, славетного історика ХХ ст. “Батько Грушевський” став одним з провідних діячів українського національного відродження в новітній історії України. Його багатотомна “Історія України-Руси” це унікальна пам’ятка української і всеслов’янської культури, невід’ємна складова світової культури взагалі. Неоцінима заслуга Грушевського перед українським народом полягає в тому, що він на величезному архівному матеріалі показав безперервність історії українського народу від часів Київської держави і донедавна, довів, що український народ, як і всі інші слов’янські народи, має своє власне коріння. Українська нація завжди зберігала свою національну культуру та історію. Загалом його перу належить майже дві тисячі праць, в яких історія України прослідковується від найдавніших часів до проголошення Української Народної Республіки.

Після виступів студентів, учасники конференції були запрошені до перегляду документального фільму“Михайло Грушевський. Галицька весна української ідеї” (автор та режисер Тарас Каляндрук).

Завершився захід заключним словом ректора ЛПБА митр. прот. Ярослава Ощудляка, який наголосив, що ми маємо пишатися тим, що належимо до того народу, вихідцем з якого є М.Грушевський, і повинні дивитися на особистість Михайла Грушевського під кутом сьогодення, коли в Україні є потреба самоусвідомлення, самоповаги, потреба переосмислення всього того, що відбулося з українцями у ХХ столітті. Також отець ректор подякував організаторам і учасникам студентської конференції за плідну працю і проведений пам’ятний захід.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія