Відомий німецький богослов прочитав лекції у Львівській православній богословській академії
березня 8, 2015  |  Автор: прот. Михаїл Сивак  |  Події  |  Академія

DSC08241 150x150 Відомий німецький богослов прочитав лекції у Львівській православній богословській академіїЗ 28-го лютого по 5-те березня відомий німецький богослов, старший науковий працівник філософського факультету, завідуючий кафедри католицького Біблійного богослів’я Ганноверського університету і завідуючий кафедри Біблійного богослів‘я Гільдесгаймського університету професор Алоіс Стімпфле перебував на території Львівсько-Сокальської єпархії. Причиною приїзду вельмишановного професора була підготовка спільного наукового проекту між Львівською православною богословською академією та Ганноверським і Гільдесгаймськими університетами. Цей проект має намір дослідити дві теми:

1. Екуменічні відносини Східної та Західної Церкви на основі богословської діяльності проф. А. П. Лопухіна; 2. Православна традиція Ісихазму в історії Східної Церкви.

З благословення Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія з травня 2014 року проректор ЛПБА протоієрей Михаїл Сивак та настоятель Свято-Володимирівської громади м. Ганновера протоієрей Андрій Федчишин почали опрацьовувати відповідний матеріал про богословську діяльність і співпрацю проф. Лопухіна з західними екзегетами та про (загальний) розвиток ісихазму з точки зору правосланої Церкви. Ця збірка матеріалів дуже зацікавила німецького фахівця і він включив візит до Львова в свій науково-дослідницький процес під час університетських канікул в Німеччині.

Після обговорення основних питань проекту, під час недільної зустрічі з митрополитом Димитрієм, було принято рішення, ознайомитися детальніше з методикою богословської екзегези професора А. Стімпфле та з його баченням сповідування Ісусової молитви в наш час. Владика заохотив німецького теолога зробити це безпосередньо перед широкою аудиторією викладачів та семінарістів богослоської академії. Пан професор, будучи враженим величчю недільної Літургії в кафедральному соборі та проповіддю митрополита Димитрія, через короткий час погодився провести дві ознайомчо-пізнавльні лекції. 

В понеділок (2 березня) основними темами лекції було сприйняття людиною дійсності та методик тлумачення біблійних текстів в Західній Церкві. При цьому професор за допомогою медійних засобів наглядно показав, як проходить процес пізнання навколишнього середовища і яке важливе значення відіграють при цьому людські переконання. Також проф. Стімпфле розкрив перед присутніми основні положення історично-критичного аналізу біблійних текстів та ознайомив присутніх зі своєю методою тлумачення Святого Письма – конструктивізмом. Після півтора години лекції, викладачі та студенти академії протягом 30 хвилин задали ряд питань німецькому богослову.

На наступний день (3 березня) темою доповіді німецького фахівця було розуміння методи практикування молитви Серця в Західній традиції і її ролі в духовному житті віруючих. При цьому професор наголосив про тісне поєднання ідеї молитви Ісуса з Старим і Новим Завітом. На прикладі конкретних біблійних подій професор Стімпфле показав, як за допомогою методи конструктивізму і володіючи навиками історико-критичного аналізу, можна зробити зрозумілими доволі складні для трактування місця Святого Письма.

По закінченні півторагодинної доповіді розгорілася жвава дискусія між професором і аудиторією. Спочатку викладачі поставили кілька питань, які торкалися питань диференціювання деяких богословських термінів і можливостей прикладного застосування біблійного аналізу за конструктивістською методою. Далі приємно здивували семінаристи своїм глибоким знанням в області ісихазму і в практичному занятті молитвою Серця. Їхні численні та змістовні питання змусили професора Стімпфле і перекладача о. Андрія прикласти всі свої зусилля для роз’яснення позицій католицької Церкви в її надбаннях в області пошуків духовного спокою в нашому буремному житті.

З великим жалем обидві сторони (професор і його слухачі) сприйняли слова ректора протоієрея Я. Ощудляка про закінчення сьогоднішньої лекції і богословської дискусії. Всечесніший отець був дуже зворушений глибиною доповіді професора та інтенсивністю її обговорення зі сторони семінаристів, які нагадали йому роки навчання в Ленінградській духовній академії. Отець Ярослав щиро подякув німецьким гостям і висловив сподівання, що спільний проект богословів Ганновера та Львова буде й надалі розвиватися та дасть хороші плоди на науковій ниві обох навчальних закладів: Львівської православної богословської академії та кафедр католицького богослів‘я Ганноверського та Гільдесгаймського університетів.     

DSC08241 e1425850329241 Відомий німецький богослов прочитав лекції у Львівській православній богословській академії

DSC08243 e1425850493431 Відомий німецький богослов прочитав лекції у Львівській православній богословській академії

DSC08250 e1425850887811 Відомий німецький богослов прочитав лекції у Львівській православній богословській академії

DSC08235 e1425850551481 Відомий німецький богослов прочитав лекції у Львівській православній богословській академії

DSC08262 e1425850968915 Відомий німецький богослов прочитав лекції у Львівській православній богословській академії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія