У ЛПБА відбулась VIII Міжнародна наукова конференція
листопада 23, 2015  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті

PB230005 150x150 У ЛПБА відбулась VIII Міжнародна наукова конференція23 листопада у Львівській православній богословській академії відбулась щорічна VIII Міжнародна наукова конференція: “Християнська сакральна традиція: віра, духовність, мистецтво“.

Організатори запропонували учасникам розглянути питання, пов’язані з проблемою осмислення незмінних християнських цінностей та їх впливу на розвиток догматичного, морального та еклезіологічного вчення Церкви у контексті історично-культурного становлення суспільства.

Оскільки основна тема передбачала розгляд широкого спектру питань: догматичних, моральних, філософських, історичних, культурологічних, мистецьких тощо, то активну участь у формуванні наукового доробку конференції взяли дослідники із 4 країн світу: України, Білорусі, Болгарії та Греції, серед яких мешканці восьми міст України: Києва, Львова, Хмельницького, Рівного, Тернополя, Чернівців, Ужгорода, Нововолинська. Своїх представників до ЛПБА делегували 16 навчальних закладів України.

Після уставної молитви конференцію відкрив ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк. Отець ректор подякував організаційному комітету та редакційній колегії збірника матеріалів конференції, який був виданий до початку роботи міжнародного наукового заходу. Одночасно очільник ЛПБА оголосив про порядок виголошення доповідей та деталізував програму конференції.

Також отець ректор зачитав привітання-благословення Преосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія.

П Р И В І Т А Н Н Я

учасникам VIII міжнародної наукової конференції:

«ХРИСТИЯНСЬКА САКРАЛЬНА ТРАДИЦІЯ: ВІРА, ДУХОВНІСТЬ, МИСТЕЦТВО»

 

Ваше Високопреподобіє, отче ректоре! Всечесні отці! Шановні студенти!

Гості! Дорогі учасники, науковці VIII-ої міжнародної наукової конференції:

«ХРИСТИЯНСЬКА САКРАЛЬНА ТРАДИЦІЯ: ВІРА, ДУХОВНІСТЬ, МИСТЕЦТВО»!

 

Закликаю Боже благословення та щиросердно шлю привіт учасникам восьмого наукового зібрання, яке відбувається щорічно в Львівській православній богословській академії!

Тема, яку ми вкотре порушуємо на конференції, є надзвичайно актуальною для нашого сьогодення українського суспільства, коли воно переживає непрості часи. Лиху годину та випробування переживає увесь світ. Ми не повинні бути байдужими до тих проблем, які щораз більше постають перед світом. З одного боку людина стає надто жорстокою до людини, яка з іншого боку почуває себе незахищеною. І це коїться у світі, який у ХХІ столітті вважається цивілізованим. Релігійні переконання багатьох нажаль сьогодні стали надто поверховими. Люди перестають вірити в Бога, сповідувати духовно-моральні принципи життя. Наше суспільство сьогодні стало відчувати нестачу освіченості, розумної, поміркованої, виваженої оцінки речей. В нас мало думаючих людей. Нерозуміння людиною очевидностей – це головна проблема всього людства. Дух війни заполонив серця багатьох і не покидає нас, теренів нашої України.

Християнство завжди несло і проповідувало мир та єдність. Вірю, що наш науковий захід, наші дослідження, які несуть в собі духовний заряд, тягу до утвердження християнських цінностей – це одна, хай навіть малесенька, але цеглинка для того, щоб перемогти зло, встановити мир в нашій Державі. Пам’ятаймо слова апостола Якова: «А плід правди сіється творцями миру» (Як. 3:18).

Закликаю Боже благословення на всіх учасників міжнародної конференції та на всіх тих, хто взяв участь у її підготовці!

 МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ

23 листопада 2015 року Божого

Після вступного слова прот. Ярослава, ведучий конференції прот. Назарій Лозинський запросив до слова першого доповідача, який і розпочав пленарне засідання. На пленарному засіданні прозвучало кілька доповідей із різних галузей загальної тематики конференції: богослів’я, мистецтва, історії, філософії. Тоді учасники зробили невелику перерву на традиційну чашку львівської кави.

Після сoffee break робота конференції продовжилась у секціях. Учасники працювали у трьох групах: “Богослів’я та філософія (модераторзавідувач кафедри суспільно-гуманітарних наук ЛПБА, кандидат філософських наук, доцент Оксана Онищук), Історія (модераторзавідувач канцелярії ЛПБА, кандидат богословських наук прот. Назарій Лозинський), “Духовність, мораль, культура” (модераторвикладач-методист ЛПБА, кандидат філософських наук Галина Гнатищак).

Усі доповіді супроводжувались жвавим обговоренням та дискусією.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія