Вшанування пам’яті
листопада 27, 2010  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події, Статті  |  Академія, студенти

реквієм 1 Вшанування памяті26 листопада 2010 р. студенти Львівської Православної Богословської Академії взяли участь у Вечорі-реквіємі, присвяченому вшануванню пам’яті жертв голодомору та злочинів комуністичного режиму в Україні, що відбувся у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

реквієм 2 Вшанування памятіУ виконанні хору кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Університету під керівництвом старшого викладача Марії Камінської прозвучав “Реквієм” О. Козловського, твори С. Людкевича (“Старовинна галицька пісня”) та Г. Генделя (“Сарабанда”) – у виконанні Народного камерного оркестру Університету під керівництвом Заслуженого працівника культури України Романи Бурко. Студенти Університету декламували вірші та виконували твори сучасних українських авторів, присвячені трагічним подіям 30-х рр. ХХ ст.

реквієм 3 Вшанування памятіЗі словом про причини та наслідки цілеспрямованого винищення українців виступив завідувач кафедри новітньої історії України професор Олексій Сухий. Згодом виступили представники студентства – історики Роман Яцикович та Марія Гарасимчук. У рамках вечора-реквієму з оглядом публікацій про голодомор на сторінках галицької преси виступив Почесний доктор Університету, Лауреат державної премії ім. Т. Г. Шевченка – багатолітній політичний в’язень Ігор Калинець. В. о. директора Центру визвольного руху Василь Стефанів  презентував анотованого довідника “Голодомор 1932-1933 років в Україні” за документами Галузевого державного архіву СБУ.

реквієм 4 Вшанування памятіСтуденти ЛПБА разом із викладачем, магістрантом історичного факультету священиком Петром Політилом відвідали також книжкову виставку Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка, експоновану у приміщенні Музею історії Університету. Директор Наукової бібліотеки доц. Василь Кметь ознайомив відвідувачів з експозицією, розповів про специфіку та особливості дослідження тематики геноциду українського народу, представив головні групи досліджень та документальних публікацій у сучасній світовій історіографії. Студенти ЛПБА мали можливість ознайомитися із дослідницькими проектами, що здійснюються в Україні та в діаспорних осередках, з результатами співпраці академічних установ з архівами СБУ та ФСБ, виданнями Державного комітету архівів України, проектами, реалізованими за підтримки Церкви, художніми творами та публіцистикою, що відобразили увесь трагізм будівництва радянської дійсності.

Після цього, на площі перед пам’ятником Іванові Франкові було розпочато скорботну акцію “Запали свічу пам’яті” – викладачі, співробітники Університету та студентська молодь запалили лампади, розмістивши їх у формі хреста – знаку терпіння та воскресіння усіх постраждалих від голодоморів та репресій, символу вічної пам’яті про тих, чиє життя було віддане на відкуп комуністичним карателям.

Після завершення вечора-реквієму студенти ЛПБА зустрілися із Головою студентського самоврядування ЛНУ імені Івана Франка Романом Яциковичем та представниками студентського активу. Студенти обмінялися враженнями про проведену акцію, домовилися про наступну співпрацю в організації спільних студентських заходів.

Отож нехай вогники, запалені львівськими студентами, стануть запорукою незнищенності пам’яті народу та духовного зростання наступних поколінь з усвідомленням високої гідності вистражданого права бути УКРАЇНЦЕМ!

Вічна пам’ять загиблим! Зі святими упокой, Христе!

студент ЛПБА Бойко Євген


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія