Виставка сучасного іконопису у Львівському палаці мистецтв
січня 28, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події

1 Виставка сучасного іконопису у Львівському палаці мистецтв27 січня 2011р. в приміщенні Львівського палацу Мистецтв відбулось відкриття виставки «Образ». На відкриття тієї виставки були запрошені посадові гості із місцевої влади, представники різних конфесій. На запрошення мистецького об’єднання «Кипріян», на відкриття виставки прибули також представники Львівської Православної Богословської Академії КП — Інспектор митрофорний протоієрей Василій Ховзун та студент 5 курсу Мовчко Мар’ян.

2 Виставка сучасного іконопису у Львівському палаці мистецтвВиставка розпочалась вітальним словом та ознайомленням учасників із основними принципами християнського та сакрального мистецтва. Після вітального слова  учасники виставки переглянули прем’єру документального фільму  «Образ». По закінченні фільму у виконанні квартету священиків УАПЦ пролунали колядки та віншування.

3 Виставка сучасного іконопису у Львівському палаці мистецтвКонцепцію виставки нам розповів керівник об’єднання «Кипріян», куратор виставки п.Олексій Чередніченко.

Наступним доповідачем був Преосвященний Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської єпархії УГКЦ. Владика поділився думками про духовність у сучасній іконі, розвиток християнської культури.

4 Виставка сучасного іконопису у Львівському палаці мистецтвСвою думку про розвиток іконопису висловив завідувач кафедри сакрального мистецтва Львівської Академії мистецтв професор Роман Василик. Також він розповів про свою працю та працю студентів над написанням ікон.

Також із доповіддю виступив доктор мистецтвознавства, лауреат Шевченківської премії, професор Овсійчук В.А. У своїй промові професор дав характеристику сучасному сакральному мистецтву.

6 Виставка сучасного іконопису у Львівському палаці мистецтвБуло також багато й інших доповідачів: ректор УАПЦ протоієрей Василій Луцишин, протоієрей Василій Саган (настоятель  храму Св. Софії м. Золочева, де творив колектив “Кипріян”), який розповів і охарактеризував діяльність цього колективу.

Ця виставка була вже частково представлена в м. Києві у виставкових залах національного музею-пам’ятки Софії Київської.7 Виставка сучасного іконопису у Львівському палаці мистецтв

Студент 5 курсу Мовчко Мар’ян

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія