Ювілей архієпископа Мечислава Мокшицького
листопада 23, 2013  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події

0 0 150x150 Ювілей архієпископа Мечислава Мокшицького22 листопада у Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив подячну Святу Месу з нагоди 5-ліття інгресу (введення на престол) та посвячення відновлених приміщень Львівської Митрополичої Курії РКЦ в Україні.

З благословення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, участь в урочистостях взяв викладач ЛПБА, священик Свято-Миколаївського храму міста Львова ієрей Петро Політило.

Разом із ювіляром співслужили Голова Папської Ради у справах Душпастирства Мігрантів та Подорожуючих Кардинал Антоніо Марія Велйо (AntonioMariaVegliò), представники Римсько-Католицького Єпископату України та УГКЦ, численне духовенство з України, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Авструї, Швейцарії та США. Секретар Апостольської Нунціатури  в Києві о. Монсеньйор ПйотрТарнавскі оголосив текст вітального листа, якого від імені Святішого Отця Франциска надіслав Державний Секретар Апостольської Столиці Архієпископ П’етроПаролін, та передав учасникам урочистості Апостольське благословення. Надійшло також привітання від вислуженого Державного Секретаря Ватикану Кардинала ТарцізіоБертоне. На урочистому Богослужінні були представники УПЦ КП і УАПЦ, представники обласної і міської влади, Генеральний консул РП у Львові Ярослав Дрозд з дружиною, Почесний консул Австрії у Львові Ярослав Наконечний, делегація Люблінського Католицького Університету, керівники польських організацій в Україні, науковці, діячі культури, жертводавці й доброчинці з багатьох країн світу.

Після завершення Святої Меси Голова Папської Ради у справах Душпастирства Мігрантів та Подорожуючих Кардинал Антоніо Марія Велйо та Архієпископ Мечислав Мокшицький зустрілися з міським головою Львова Андрієм Садовим.

У другій половині дня відбулася церемонія урочистого відкриття та посвячення приміщень Курії Львівської Архідієцезії РКЦ в Україні. Обряд посвячення здійснив Кардинал Антоніо Марія Велйо. Серед гостей були також представник Конференції Єпископату Сполучених Штатів Америки, Архієпископ-емерит Філадельфії Кардинал Юстин Регалі (JustinRigali), представник президента України Віктор Шемчук, заступник голови Львівської ОДА Ірина Романів. Присутні оглянули відреставровані приміщення Курії, переглянули документальний фільм про історію цього будинку. Зі словом до присутніх звернулися Архієпископ Мечислав Мокшицький і Кардинал Антоніо Марія Велйо.Особливу подяку львівський митрополит склав жертводавцям, завдяки яким відновлено історичний будинок Курії Львівської Архідієцезії. Увечері відбулося прийняття у Львівській ВДС.

Від УПЦ КП з привітанням звернувся священик Петро Політило, який у своєму слові наголосив, що Львівсько-Сокальська єпархія в повній мірі розділяє радість і важливість освячення приміщень Митрополичої Курії Львівської Архідієцезії, оскільки у вересні цього року ми також освячували відновлені приміщення єпархіального управління. У подарунок владиці о. Петро подарував ікону свят. Миколая.

Довідка:

Палац латинських архієпископів збудований у 1842—1844 роках у стилі бідермаєру Йоганом Зальцманом на кошти архієпископа Франца Піштека.

На аттику було розміщено п’ять скульптур, що зображували католицьких святих. Ймовірно авторства віденського скульптора Йозефа Клебера. Скульптури усунуто під час перебудови 1866 року. Реставрований у 1886 році. 1939 року відібраний у римо-католицької курії, після чого тут було розміщено радянську військову частину. Інтер’єр було знищено, зроблено переобладнання приміщень, вивезено усі меблі.

1941 року німецька адміністрація повернула палац Римо-католицькій церкві. Від 1972 року у будинку містився науково-дослідний інститут «Система».

У 2001 Кабінет Міністрів України постановив передати будинок курії Львівської архідієцезії римо-католицької церкви до 1 січня 2005 року.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія