Засідання круглого столу в ЛПБА
грудня 20, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Кафедра Богослів`я, Події  |  Академія, Владика Димитрій, Проректор, Ректор, студенти

114 Засідання круглого столу в ЛПБА20 грудня у Львівській православній богословській академії з благословення Високопреосвященнішого Димитрія митрополита Львівського і Сокальського відбулось засідання круглого столу “Різдво Христове: історичне та богословське осмислення“.

Після уставної молитви засідання відкрив проректор ЛПБА свящ. Михаїл Сивак. У своєму привітальному слові отець-проректор наголосив на важливості Різдва Христового для кожного християнина. Також отець-проректор висловив ряд цікавих думок щодо передріздвяного періоду покаяння і посту та оголосив про тематику цьогоденного засідання.

Після цього думками про значення свята Різдва в Галичині, його піснеспівів та про значення церковної музики взагалі поділився викладач ЛПБА дияк. Роман Якимовський. Він же представив учасникам засідання гостей Академії – квартет “Акапелла”.

Відразу після цього гості проспівали дві колядки “Гей, гей, добрий вечір” та “Небо і земля”. Поміж обговореннями квартет виконав також інші колядки: “В Вифлеємі Юдейській”, “Діва Марія Церкву збудувала” тощо.

Засідання круглого столу супроводжувалось читанням доповідей. Студенти Венгрин Микола (4 курс), Драган Петро (2 курс), Костюк Богдан 1 курс), Романків Микола (5 курс), Чемерис Іван (2 курс), Жук Андрій (1 курс) доповідали про обставини народження Спасителя, час і дату Різдва, старозавітні пророцтва щодо народження Месії, поклоніння мудреців, святкування Різдва Христового у перші віки християнства та ін.

Поміж доповідями отець-проректор на правах ведучого викликав викладачів та студентів на полеміку та дискусію, піднімав для обговорення цікаві питання, пов’язані із великою подією в історії людства – Боговтіленням.

На завершення ректор ЛПБА митр. прот. Ярослав Ощудляк, підсумовуючи засідання круглого столу, акцентував увагу на літургічному аспекті свята та його особливостях, розповів про богослужіння Царських Часів, підкреслив різницю у святкуванні Різдва Христового на Заході та Сході. ТАкож отець-ректор подякував гостям за чудове виконання колядок та від імені Академії подарував їм молитовники і солодкі подарунки.

Закінчилось засідання уставною молитвою.


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія