Життя праведної Анни
грудня 21, 2011  |  Автор: прот. Михаїл Сивак  |  Місяцеслов

images11 150x150                Життя праведної АнниЗгідно з переказами, батьками Діви Марії були праведні Іоаким, який походив з міста Назарета в Галілеї (північна частина Палестини), з царського роду Давида, з месіанського “коліна” Іуди, і Анна – з Віфлеєму, з архієрейського роду Аарона, з священицького “коліна “Левія.

Іоаким і Анна були одружені 20 років, вели праведне життя, проявляючи милосердя до бідних і мандрівникам, приносячи пожертви в храм Божий. Іоаким говорив: “Нехай буде від багатства мого всьому народу, а мені в відпущення вблаганням Господу”. Але Бог не дав їм дітей, вони були безплідні. Коли в одне зі свят Іоаким прийшов до Єрусалиму, первосвященик Рувим не прийняв його дарів на підставі того, що той не залишив потомства Ізраїлю. Переглянувши родовід дванадцяти колін, Іоаким побачив, що всі праведники мали дітей. Засмутилися, Іоаким пішов у пустелю, де постив і приносив молитву Господу сорок днів і сорок ночей. По закінченні цього часу ангел сповістив йому про майбутнє народження дочки Марії: “Іоаким, Іоаким, Бог почув молитву твою. Іди звідси, бо дружина твоя Анна зачне в утробі своїй”.

Анна, залишившись без Іоакима, теж молилася Господу, щоб дарував їй дитя; при цьому Ганна дала обітницю – присвятити свою дитину Богові. Перед нею постав ангел Господній і сказав: “Анна, Анна, Господь почув молитви твоєї, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоєму будуть говорити в усьому світі”. Ангел звелів Ганні йти в Єрусалим, передбачивши їй, що вона зустріне свого чоловіка біля Золотих воріт. Так і сталося. Золоті ворота з’явилися символом непорочного зачаття Марії. Іоаким і Анна принесли ваші жертви в храмі Божому. У цей день – 9 (22) грудня – православна церква святкує Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Через певний час у місті Назареті народилася Пресвята Діва; за іудейським звичаєм, в 15-й день по народженні немовляти Їй було дано ім’я, вказане ангелом Божим – Марія, що означає: “висока”, “перевершує”, “пані”, “надія “(еврейск.). Справжнє свято, за вченням св. Андрія Критського, є “початок свят: він служить дверима до благодаті й істині”. За словами св. Іоанна Дамаскіна, “день різдва Богородиці є свято всесвітньої радості, тому що Богородицею весь рід людський обновився і смуток праматері Єви змінилася на радість”.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія