Життя святого апостола Филипа
жовтня 24, 2011  |  Автор: прот. Михаїл Сивак  |  Місяцеслов

05 Життя святого апостола ФилипаСвятий апостол Филип був родом з Кесарії Палестинської. У шлюбі він мав чотирьох дочок, які пророкували (Діян. 21, 9). Згодом він був обраний святими апостолами дияконом і, після висвячення одночасно зі святим первомучеником архідияконом Стефаном, почав зі всією ревністю служити віруючим, піклуючись про вбогих і вдів. Після того, як під час гоніння, піднятого на Єрусалимську Церкву, святий Стефан був убитий, і всі християни, за винятком дванадцяти апостолів, розійшлися по провінціях юдейських і самарських, у Самарію прибув у той же час і святий Филип. Там він проповідував Христа, і всі жителі Самарії уітжно слухали його проповіді. Свою проповідь святий Филип підтверджував багатьма чудесами, зціляючи хворих і виганяючи лукавих духів, які, виходячи з людей, волали гучним голосом. Була тоді радість велика в тому місті, тому що ті, хто приймав проповідь Филипа та увірував в істинного Месію, зцілялися не тільки від тілесних, але і і від душевних недуг. І був там і один дуже знаменитий і прослав лений волхв на ім’я Симон, який дивував усю Ілмарію своїм чаклунством, і всі вважали його дуже великим. І почувши благовістування святого апостола про Царство Боже і про Ісуса Христа, Симон увірував і охрестився разом з іншими (Діян. 8, 5-13).

Одного разу апостолу Филипу явився ангел Господній, повеліваючи йому йти на південь, на дорогу, що вела з Єрусалима в Газу. Йдучи цією дорогою, святий Филип зустрів ефіопа, євнуха Кан- дакії, цариці Ефіопської, який провертався в Газу, що перебувала під його управлінням, з Єрусалима, куди він їздив на поклоніння. Сидячи на колісниці, євнух, читав пророчі книги. Апостол навчив його віри в Господа нашого Ісуса Христа і, продовжуючи з ним путь, тут же на дорозі охрестив його”.

Після охрещення євнуха апостол Филип був взятий ангелом і перенесений в Азот; він проповідував Слово Боже по всіх місцях поки не прийшов в Кесарію. Там він мав власний будинок, в якому СкятиЛ апостол Фіілни і прожив якийсь час разом зі своїми чотирма дочками, дівамп пророчицями. Після цього він знову повернувся в Єрусалим. Поставлений там апостолами єпископом, він був посланий потім на проповіді в Малу Азію.

І звершуючи вчення про Хреста він пробув там до глибокої старості. Навчаючи всіх істинної віри Господа нашого Ісуса Христа, за що і постраждав.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія