22 листопада 2011 р. в Актовому залі Київської православної богословської академії відбулася всеукраїнська наукова конференція на тему: «Православ’я в Україні».
В роботі конференції взяв участь Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, єпископат Української Православної Церкви Київського Патріархату, провідні науковці, народні депутати, викладачі, студенти Київської та інших академій КП.
З благословення Високопреосвященнішого митрополита Львівського і Сокальського Димитрія до участі у конференції залучилась і Львівська православна богословська академія. У відрядження відправились викладач ЛПБА свящ. Степан Старевич та працівник прес-служби ЛПБА Мар’ян Мовчко.
Конференція розпочалась молитвою «Достойно є» та «Боже Великий Єдиний» і ін. Твори виконали студенти КПБА. Після прекрасних піснеспівів зі вступним словом звернувсь ректор Київської православної богословської Академії, єпископ Переяслав-Хмельницький Епіфаній. Наступними до вітальних слів запрошувались народні депутати України: Білозір О. В., Стретович В. М., Ющенко П. А.. Також з вітальним словом виступили єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, викладач ЛПБА свящ. Степан Старевич, викладач ВПБА Рожко В.Є., доктор богословських наук, професор КПБА Степовик Д. В.. По закінченні вітальних промов з настановчим і батьківським словом звернувсь патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який побажав всім учасникам плідної праці, Божого благословення, і закликав усіх до утвердження православ’я в Україні.
Друга частина конференції проходила у секціях:
секція №1. «Богослів’я та сучасні проблеми духовності в українському суспільстві» (під головуванням прот. Володимира Сміха, к. богосл. н., й аспірантки Савенко С. О.);
секція №2. «Церковне право» (під керівництвом Чокалюка С. М., к. богосл. н., і Кагамлик С. Р., к. істор. н.);
секція №3. «Церковна історія» – перша підсекція «Джерела та історіографія» (під проводом прот. Віталія Клоса, к. богосл. н., доц. КПБА, і Преловської І. М., к. істор. н., доц. КПБА), друга підсекція «Церковна писемність» (під головуванням Мирончука О. Я., к. богосл. н., і Сінкевич Н. О., к. істор. н.);
секція №4. «Історія культури. Мистецтвознавство» (на чолі із Степовиком Д. В., д. богосл. н., д. філос., д. мист., і Бокій (Лупій) Т. Ф., к. мист.).
По закінченні роботи у секціях учасники підвели підсумки наукового зібрання, архімандрит Лаврентій (Живчик) для гостей провів цікаву екскурсію Свято-Михайлівським Золотоверхим монастирем.