Святковий концерт
грудня 7, 2015  |  Автор: прот. Михаїл Сивак  |  Статті

IMGP3451 150x150 Святковий концерт29 листопада 2015 року у Академічному храмі святителя Іона Золотоустого Львівської Православної Богословської Академії з благословення Високопреосвященнішого Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського відбувся концерт духовної музики приурочений пам’яті святителя Іоана Золотоустого, небесного покровителя Академії, і в пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. На святковому дійстві були присутні: Високопреосвященніший Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський, ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк, викладачі та студенти ЛПБА, учасники концерту, а також гості, які хотіли послухати духовну музику.

У вступному слові ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк привітав усіх учасників концерту, нагадав, що це дійство є приурочене пам’яті небесного покровителя ЛПБА Іоана Золотоустого, пам’ять якого Академія святкувала протягом цілого тижня. 23 листопада у ЛПБА відбулася VIII Міжнародна наукова конференція, а 25-26 листопада відбулася Святкова Всеношна і Літургія, на яку зібралося духовенство з багатьох навчальних закладів УПЦ КП. І ось на закінчення святкування проводиться концерт духовної музики. Отець ректор також  наголосив, що цей концерт відбувається в честь ще однієї події, проте уже трагічної – це вшанування жертв Голодомору. Після цього отець побажав усім натхнення і ласки Божої.

Першим відкрив концерт церковний хор Церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Сокільники під керівництвом викладача співу Львівської Православної Богословської Академії Кудовби Оксани Ігорівни. Хор проспівав такі богослужбові піснеспіви як: “Отче Наш” Леонтовича, “Єдинородний Сину” Турчанінова, “Херувимська пісня” Бортнянського, “Милість миру” Жданова, “Тіло Христове” Кошиці, “Під Твою Милість” Бортнянського.

Наступними концерт продовжили також підопічні Оксани Ігорівни – октет дитячо-молодіжного хору “Веснівка” храму “Всіх Святих Українського народу” УГКЦ м. Львова, які виконали наступні піснеспіви: “Тебе Боже кличемо”, “Дорога до Бога”, “Маріє Діво Пресвята”, “Царице Небесная”, “Люблю тебе всім серцем Боже”. Наостанок був виконаний старовинний кант “Через поле широкеє”, який виконала солістка Мар’яна Дмитрів.

Концерт продовжили солісти, учні класу вокалу народного артиста України, професора Богдана Базиликута. Вікторія Грицюк проспівала “Під Твою Милість” Ігоря Соневицького, “Молитва” Валерія Квасневського. Також виступали солісти Юрій Столяр з твором Алессандро Страделли “Pieta, Signore”, Наталія Стахів-Виницька, яка проспівала “Ave Maria” Гаррісона Мілларда і “Алілуя” Ігоря Соневицького. Наостанок виступала Богдана Грабова- Саганська, яка виконувала твори “Ave Maria” Джуліо Каччіні і “Богородице Діво, радуйся” Андрія Гнатишина.

Концерт закінчував хор ЛПБА під керівництвом Кобилецької Любов Володимирівної. Студенти виконали “Херувимську Пісню”, “Достойно” Деньова і “Тіло Христове” Кошиці.

На закінчення отець ректор виголосив подяку митрополиту Димитрію, учасникам концерту, студентам, гостям. Отець ректор зазначив, що цей концерт є відновленням давньої традиції ЛПБА проводити концерт духовної музики в честь пам’яті святителя Іоана Золотоустого, і він сподівається, що у наступний рік до Львівської Православної Богословської Академії приїде більше охочих взяти участь у такому концерті. Також отець ректор нагадав усім, що концерт є приурочений і до пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. і закликав усіх помолитися за померлих у ті часи. На сам кінець було виголошене многолітня учасникам концерту.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія