VI Міжнародна конференція

62 150x150 VI Міжнародна конференція22 листопада у Львівській православній богословській академії відбулась VI щорічна міжнародна конференція “ХРИСТИЯНСЬКА САКРАЛЬНА ТРАДИЦІЯ: ВІРА, ДУХОВНІСТЬ, МИСТЕЦТВО”.

У конференції взяли участь дослідники 18 наукових закладів з Болгарії (м.Софія), Молдови (м.Кишинів) та України (м.Київ, м.Львів, м.Рівне, м.Кремець, м.Коломия, м.Нововолинськ).

Серед учасників конференції були такі відомі у Львові, Україні та світі науковці як проф. Володимир Александрович, проф. Віктор Петрушенко, проф. Віктор Голубко, проф. Григорій Васянович та ін.

Привітати конфренцію та виступити із доповідями прибули також гості-викладачі із братньої Київської православної богословської академії – прот. Константин Лозінський та Олександр Хорошко.

Також конференцію відвідав єпископ Ужгородський і Закарпатський Кирил.

Цього року конференція розширила спектр свого дослідження і, окрім мистецтвознавства, були представлені доповіді з богослів’я, культурології, етики, духовності, історії тощо.

Відкриваючи конференцію ректор ЛПБА прот. Ярослав Ощудляк, власне, наголосив на цьогорічних особливостях наукового заходу та представив до уваги учасників і гостей збірник матеріалів, виданий до конференції. У збірник увійшла 51 стаття у авторстві 53 науковців.

Пленарне засідання було розділено на чотири частини.

Після першого пленарного засідання у читальній залі Академії відкрилась виставка Мар’яни Мирошниченко “Щоденні молитви” (тексти молитов та гравіювання, нанесені на папір давнім друкарським способом вишкрябування на металі), під час якої ансамбль студентів ЛПБА виконав ряд піснеспівів.

Після другого пленарного засідання отець ректор у музеї ЛПБА ознайомив гостей із новими експонатами та виставкою, присвяченою митрополиту Євсевію (Політило).

Після третьої частини конференції учасники та гості мали змогу продовжити спілкування за обідом у трапезній ЛПБА.

У четвертому пленарному засіданні доповідали, в основному, викладачі та студенти ЛПБА.

На закінчення конференції отець ректор подякував усім за участь та терпеливість, наголосив на тому, що Львівська православна богословська академія завжди відкрита до діалогу і співпраці і запросив усіх на наступні наукові заходи.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія