Вшанування католицького святого Іоана з Дуклі
червня 29, 2015  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Статті

0 150x150 Вшанування католицького святого Іоана з Дуклі27 червня у Львові відбулося урочисте вшанування католицького святого Йоана з Дуклі, мощі якого було внесено до святині, де він служив – храму св. Андрія колишнього Бернардинського монастиря (нині там греко-католицька церква, в якій служать отці василіяни). Туди прибули монахи Провінції святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших Францисканців в Україні, духовенство й вірні латинського і візантійського обрядів, городяни різних національностей, а також паломники з Дуклі. Був присутній Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд з дружиною.  З благословення Митрополита Львівського і Сокальського Димитрія участь в урочистостях взяв благочинний академічного храму свят. Іоана Золотоустого прот. Назарій Лозинський.

Віце-міністр Провінції Братів Менших Францисканців о. Патрик Оліх, OFM привітав Архієпископа Львівського Мечислава Мокшицького та Єпископа Луцького Віталія Скоморовського, котрий очолив святу Месу та виголосив проповідь.

«Колись тут у Львові у цьому храмі св. Йоан з Дуклі проповідував німецькою, що важко собі уявити – зауважив у проповіді єпископ Віталій Скоморовський. – Але таким тоді був патриціат Львова, його еліта. Не україномовна, не польськомовна і навіть не латиномовна, тільки німецькомовна. Як же це все змінилося. Змінюються часи, змінюються держави, змінюються пам’ятники і назви вулиць. Часом це добре, часом не дуже. Часом ми з цим згідні, а іноді ні. Але це, мої дорогі, наша земна дійсність. Це в нас сьогодні один покровитель, завтра – другий, а післязавтра – третій. А св. Йоан з Дуклі завжди залишиться близьким цьому місту і його мешканців, щоб своїм заступництвом, на колінах, з піднятими руками, випрошувати нам поміч і захист. Він завжди вірний. Як вірний Його Вчитель – Ісус Христос. Господь кличе нас на дорогу віри, кажучи: «Іди за Мною». І залишиться вірним цьому покликанню до кінця. Амінь».

«Дуже тішуся, що на закінчення сьогоднішньої урочистості ми можемо посвятити статую св. Йоана з Дуклі – сказав після завершення Святої Меси архієпископ Мечислав Мокшицький.  – На жаль, не можемо це зробити на цьому обеліску, де довгі часи знаходилася фігура св. Йоана з Дуклі. Минулого року ми святкували ювілей 600-ліття від дня народження св. Йоана з Дуклі і до кінця ми чекали на дозвіл від влади міста Львова. З таким проханням до мене приходили не тільки римо-католики, а також інші громадяни міста Львова. До кінця ми чекали на цей дозвіл від влади міста Львова також в наступному році, але не дочекалися. Ми добре пам’ятаємо ті часи, коли якісь люди знімали хрести з костелів, церков і чим це закінчилося. Маємо надію, що ця статуя колись повернеться на цей обеліск. Тепер тільки в символічний спосіб хочемо поставити цю статую на подвір’ї Митрополичої Курії, що по вул. Винниченка, 32. Сподіваємося і віримо в те, що св. Йоан з Дуклі опікувався, опікується і буде опікуватися нашим містом і буде випрошувати нам потрібні ласки».

Митрополит Мокшцький запросив всіх присутніх на продовження урочистості. Від храму св. Андрія урочиста процесія з мощами св. Йоана з Дуклі вирушила вулицями міста Львова до митрополичої базиліки. О 17.00 на подвір’ї Митрополичої Курії відбулося урочисте відкриття фігури св. Йоана з Дуклі, яку освятили архієпископ Мечислав Мокшицький і єпископ Віталій Скоморовський.

За матеріалами Львівської архідієцезії РКЦ

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія