Страждання святих мучеників Назарія, Гервасія, Протасія і Кельсія
жовтня 27, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Місяцеслов

 Страждання святих мучеників Назарія, Гервасія, Протасія і Кельсія Святий Назарій народився в Римі. Батько був євреєм а мати, на ім’я Перпетуя – християнкою. Святе хрещення вона прийняла від самого ап. Петра. Ще з юних літ Назарій задумувався над тим якої віри йому триматись -  отцівської  чи материнської, молитва якої вплинула на його просвітлення. І він був охрещений єпископом Ліном.

Ставши дорослим, він ще більше удосконалювався у добродійствах. Взявши у батьків свою частку майна, Назарій вирушив у Медіолан де роздав усе убогим. При імператорі Нероні було велике гоніння на християн і багато зі сповідників Христових були ув’язнені. Святий Назарій служив їм, утверджуючи їх у вірі і підтримував у мученицькому подвизі. Серед ув’язнених були й святі мученики Гервасій і Протасій. Назарій часто відвідував їх  і втішав своєю благочестивою бесідою. Він дуже полюбив їх, тому що бачив в них полум’яну любов до Христа і незламне бажання покласти за Нього свої душі. Правителю цієї області швидко стало відомо про благочестивого мужа Назарія і його добродійства і він наказав схопити його та привести до нього. На суді, дізнавшись, що він із Риму Анулін переконував його не відкидати богів своїх предків, яких римляни із древності вшановували жертвами і поклонінням. Святий не тільки не хотів вислухати його, але й почав засуджувати ідолопоклонників та проповідувати про воскреслого Христа. Це обурило правителя і після побиття його з ганьбою вигнали з міста.

Подорожуючи Галлією Назарій прийняв під свою опіку отрока на ім’я Кельс, що зростав у благочесті і чистоті і зрівнявся зі своїм учителем. Вони ревно проповідували слово Боже і за це не раз зазнавали катувань. Коли вони повернулись у Медіолан, їх кинули у темницю де перебували Гервасій і Протасій. Отримавши дозвіл царя, Анулін вивів із темниці святого Назарія та Кельса і усік їх чесні глави. Згодом умертвили Гервасія побиттям олов’яними палицями, і Протасія також через усікновення. Один християнин на ім’я Филип поховав їхні тіла.

Місце поховання було відкрито через одкровення святому Амвросію Медіоланському. І по віднайденою святих мощей він поклав їх у храмі св. Апостолів, де відбулось багато чудес: хворі зцілювались, біси виходили із людей, а сліпі прозрівали.

Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія