Науковий семінар
березня 25, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Події  |  Академія

Семінар Науковий семінар24 березня 2011 року у Львівській православній богословській академії продовжив роботу постійнодіючий науковий семінар для викладачів ЛПБА. Доповідь про витоки і джерела церковного і канонічного права виголосив інспектор ЛПБА кандидат богословських наук митр. прот. Василь Ховзун. У своїй доповіді автор торкнувся також такого важливого питання як церковна ікономія.

Наступне засідання наукового семінару відбудеться на четвертій седмиці Великого Посту. Доповідь із Морального богослов’я виголосить викладач ЛПБА свящ. Іван Голуб.


Науковий семінар
березня 3, 2011  |  Автор: Кіпріан Лозинський  |  Інше, Події  |  Академія

семінар 0 Науковий семінар3 березня 2011 р. у Львівській православній богословській академії продовжив роботу постійнодіючий науковий семінар для викладачів. Цього дня доповідь на тему: “Берестейська унія та історично-еволюційний процес латинізації Українською Церквою обряду від часу її підписання і до сьогодення” виголосив викладач ЛПБА митр. прот. Ярослав Шикула.

Засідання відкрив ректор ЛПБА митр. прот. Ярослав Ощудляк, привітавши усіх із продовженням наукової роботи, представив тему доповіді та показав актуальність досліджуваного питання.

семінар 4 Науковий семінарУ своїй доповіді автор торкнувся таких важливих тем, як передумови підписання Берестейської унії, зачитав її артикули, які до сьогодні майже не виконуються, описав латинські нововведення у обряд, що впроваджувались у Греко-католицькій Церкві в історичному процесі. А деякі з таких залишились до сьогоднішнього дня.

Доповідач також розповів про славнозвісні Замойський та Львівський провінційні собори УГКЦ, звернув увагу на рішення, які були на них прийняті.

Серед іншого автор навів вислови та думки деяких католицьких літургістів щодо даного питання.

семінар 11 Науковий семінарсемінар 21 Науковий семінарсемінар 3 Науковий семінарПісля доповіді розпочалась жвава дискусія, на якій старші священики ділились і молодими викладачами спогадами про те, як галицьке духовенство, що після Собору 1946 року повернулось в лоно РПЦ, не викорінювало і навіть підтримувало різноманітні латинські практики на своїх парафіях. Дещо з цього спостерігається і серед православного духовенства Галичини і нині.

Наступне засідання наукового семінару відбудеться на третому тижні Великого Посту. Доповідь з церковного права зачитає інспектор ЛПБА митр. прот. Василь Ховзун.


Стиль : vfxdude | © 2010-2018 З благословення Високопреосвященнішого митрополита Димитрія